Festiwal / Konkurs

FESTIWAL „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

W ramach Festiwalu organizatorzy (Fundacja Okularnicy) starają się prezentować polskie piosenki autorstwa Mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“, wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu jest otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji.

Festiwal skierowany jest do publiczności tzw. Okularników czyli publiczności wymagającej (w każdym wieku). Staramy się prezentować piosenkę z pięknym tekstem, promować też wykonawców i muzyków, którzy jeszcze nie są gwiazdami z pierwszych stron kolorowych pism i wyrafinowane brzmienia.

KONKURS „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej odbywa się nieprzerwanie od 1997 r. Zaistniał dzięki staraniom przyjaciół Poetki, a od 2002 r. organizuje go Fundacja Okularnicy. Rosnące zainteresowanie młodych wokalistów i publiczności sprawiło, że dziś Konkurs to wydarzenie artystyczne goszczące w największych salach teatralnych, transmitowane na antenie radiowej i cieszące się renomą wśród muzyków, aktorów i miłośników piosenki.