Jury 15. Konkursu

Jury 15. Konkursu

W dniu 30 września, podczas koncertu finałowego 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej występy uczestników oceni jury w składzie:

Magdalena Cielecka – aktorka teatralna i filmowa. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. rolą dziecka w przedstawieniu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej na deskach krakowskiego Teatru Starego. Trzy lata później ukończyła PWST w Krakowie i po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w filmie "Pokuszenie". Występuje w filmach, serialach, programach telewizyjnych i w teatrze. Od 2008 roku związana z Nowym Teatrem w Warszawie.

Robert Gliński – reżyser. Absolwent wydziału architektury Politechniki Warszawskiej (1975). W latach 1989-91 członek Komitetu Kinematografii. Od roku 2002 wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, w latach 2008-2012 rektor uczelni. Od roku 2011 dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie.

Piotr Metz – dziennikarz muzyczny. Jest jednym z założycieli radia RMF FM, które powstało w 1990 r. Pracował także w spółce Eurozet, radiu Eska oraz polskiej MTV. Jest redaktorem naczelnym magazynu "Machina". Od 2006 r. pełni rolę dyrektora Sopot Festiwal. Od 2011 zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowe.
Od 1982 r. wraz z Mannem prowadził "Zapraszamy do Trójki" poświęcone Beatlesom. Po kilku latach odszedł z Polskiego Radia, do Trójki powrócił w 2005 r. Prowadził wiele audycji o charakterze muzycznym, np. "Moje miasto nocą", "Rock&Roll historia powszechna", "W studiu i na scenie", "Akademia muzyczna Trójki", "Zjednoczone Królestwo”, "Lista osobista" i "Historia Muzyki Rozrywkowej".

Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor. Współzałożyciel grupy muzycznej Anawa (w której grał do roku 1980), związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, Teatrem Narodowym i Teatrem Powszechnym w Warszawie. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną oraz Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Współpracował z Markiem Grechutą. W czerwcu 2005 roku, Jan Kanty Pawluśkiewicz otrzymał Laur Krakowa XXI Wieku, nagrodę przyznawaną wybitnym osobowościom, łączącym środowiska nauki, sztuki i biznesu. Drugą obok komponowania muzyki pasją Pawluśkiewicza jest malarstwo.

Adam Sławiński – kompozytor. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynował się wówczas jazzem. Współpracował jako eseista i krytyk z czasopismami Ruch Muzyczny oraz Jazz. Pracował jako redaktor muzyczny w telewizji, komponował muzykę do spektakli Teatru TV i innych programów. W latach 60. był autorem muzyki telewizyjnych Listów Śpiewających Agnieszki Osieckiej, skąd pochodzi większość jego piosenek. Współpracował następnie także z Wojciechem Młynarskim i Jeremim Przyborą. Skomponował muzykę do wielu filmów.