14 rocznica śmierci Agnieszki

14 rocznica śmierci Agnieszki

Kochani Przyjaciele Agnieszki Osieckiej, Fundacja Okularnicy przypomina o mijającej 7 marca 14. rocznicy śmierci naszej Patronki.

AGnieszkaW filmie, jaki nakręciła o niej Grażyna Pieczuro, patrząc w niebo mówi do Seweryna Krajewskiego: "Jak już będę tam, na górze, to czasem tu do was na ziemię zejdę". "A jak to zrobisz? " – pyta kompozytor. Wskazując na świetlistą pręgę na niebie (czy to przeleciał odrzutowiec, czy tak się ułożyło światło) odpowiada: "A po takiej ścieżce".

Z tej okazji 5 marca o godzinie 22:25 w TVP Kultura zostanie wyemitowany wyjątkowy film dokumentalny autorstwa Grażyny Pieczuro pt. "Agnieszka". Jest to niezwykła, egzystencjalna spowiedź Agnieszki, zderzona ze wspomnieniami jej najbliższych i przyjaciół m.in. Daniela i Agaty Passent, Magdy Umer, Krystyny Jandy, Andrzeja Wajdy. Film przybliży nam sylwetkę twórczą Agnieszki Osieckiej jak również rodzinne wspomnienia i historie prywatnych przyjaźni.

W przeddzień 14 rocznicy śmierci Agnieszki Osieckiej Stanisław Soyka na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia przypomni piosenki z płyty nagranej w ubiegłym roku: Soyka – Osiecka znana i nieznana – Tylko brać. Audycja będzie dostępna pod adresem www.polskieradio.pl