20. Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” otwarty!

20. Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” otwarty!

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej ogłasza nabór zgłoszeń do 20. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, który powstał, by upamiętniać dorobek artystyczny Patronki.

 

Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 r. Tuż po jej odejściu, pani Maria Szymonik z grupą najbliższych przyjaciół i twórców postanowiła uczcić pamięć o Poetce, organizując Konkurs na interpretację wokalną jej piosenek. Popularność Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” rosła z rok na rok, a stale duże zainteresowanie twórczością Poetki sprawiło, że w 2002 r. powstała Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, której głównym celem jest opieka nad spuścizną artystki.

 

Tegoroczna, 20. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” po raz kolejny daje szansę młodym wokalistom, by zaprezentować swoją wrażliwość i talent w wieloetapowym, rozwijającym artystycznie przedsięwzięciu muzycznym. Finał Konkursu stanowi Koncert Galowy w Teatrze Muzycznym ROMA, podczas którego odbędzie się także premierowy spektakl muzyczny z udziałem gwiazd polskiej estrady i teatru.

 

Aby wziąć udział w 20. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”, wystarczy przygotować interpretacje 2 piosenek autorstwa Poetki i wypełnić FORMULARZ ONLINE. Czekamy do 31.05.2017 r.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Regulaminu Konkursu

 

20. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.