20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej

20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej

7 marca mija 20 lat od odejścia Poetki. Wszystkie działania istniejącej od 15 lat Fundacji Okularnicy koncentrują się wokół popularyzacji twórczości i opieka nad spuścizną Patronki. Od czasu jej śmierci, nieprzerwanie organizowany jest konkurs wokalny na interpretację piosenki zatytułowany „Pamiętajmy o Osieckiej”, a w 2017 odbędzie się jego jubileuszowa XX edycja.

Przez dwie ostatnie dekady powstawało wiele wspaniałych inicjatyw, które w różny sposób upamiętniały postać Agnieszki Osieckiej w formie muzycznej (koncerty, recitale, płyty), wizualnej (wystawy plakatów lub fotografii), teatralnej (wznowienia sztuk jej autorstwa) czy edytorskiej (publikacje jej utworów, biografie).

Przypominamy dziś fragment projektu zorganizowanego przez Entropię Słowa, we współpracy z Muzeum Polskiej Piosenki, Audio Cast i Fundacją Okularnicy pt. „77 x Osiecka”, który zrealizowano na 77 urodziny Poetki. Utwory Agnieszki Osieckiej czytają: Krystyna Czubówna, Mateusz Damięcki i Krystyna Janda.

 

 

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/playlists/305339551?secret_token=s-qHHwN” params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”300″ iframe=”true” /]