4. Przegląd Poetów Piosenki w Lipnie

4. Przegląd Poetów Piosenki w Lipnie

Przegląd Twórczości Poetów Piosenki to wydarzenie, które przede wszystkim ma promować twórczość wybitnych autorów tekstów piosenek. Impreza powstała w 2011 roku z inicjatywy Michała Gromady (koordynatora przeglądu) i początkowo przybliżała twórczość Agnieszki Osieckiej. Poprzednie edycje imprezy zgromadziły wielu widzów z Lipna i okolic, z całej Polski a nawet z zagranicy. Odbiorcy mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału m.in. w koncercie Magdy Umer, Doroty Osińskiej, a także spotkać się z Magdą Czapińską czy Agatą Passent.

Przegląd promuje również talent lokalnych artystów i twórców. Jest to jedyne tak duże wydarzenie w regionie promujące piosenkę literacką, artystyczną, niebanalną. Kameralność, oryginalność pomysłu i realizacji imprezy niejednokrotnie zwróciły uwagę wielu mediów w Polsce. Przegląd nieprzypadkowo odbywa się w Lipnie. To właśnie w tym mieście mieszkał i pracował Ryszard Milczewski-Bruno, autor np. „Gdzieś w nas”, które umuzycznił i wykonywał Marek Grechuta. Za sprawą tego poety w Lipnie wielokrotnie gościł i pomieszkiwał Edward Stachura.

Lipnowskie Towarzystwo Kulturalne im. Poli Negri zaprasza na 4. edycję Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki, która odbędzie się w sobotę, 20 września 2014 r. w kinie Nawojka w Lipnie. Wstęp na imprezę jest wolny.

W programie:
17:00 – premiera spektaklu muzycznego teatru Bene Nati pt. „Historie miłosne”, opartego na piosenkach Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
18:00 – Finał Konkursu Wokalnego 4. edycji Przeglądu o nagrody Burmistrza Miasta Lipna
19:00 – Koncert gwiazd: Anna Stankiewicz & Janusz Strobel w koncercie „Trzeba marzyć” – piosenki z muzyką J. Strobla do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka

Więcej informacji na: www.poecipiosenki.blogspot.com oraz www.facebook.pl/poecipiosenki