77. Urodziny Patronki Fundacji

77. Urodziny Patronki Fundacji

9 października 1936 roku w Warszawie urodziła się Agnieszka Osiecka. W 2013 roku minęła 77. rocznica śmierci Patronki Fundacji, której towarzyszył szereg wydarzeń upamiętniających tę datę.

Z okazji urodzin Poetki 77 aktorów i grupa jej najbliższych przyjaciół na nowo i po swojemu zinterpretowała najpiękniejsze teksty Agnieszki Osieckiej. Nagrania utworów, zdjęcia aktorów oraz rękopisy wybranych przez nich wierszy znalazły się na wystawach, których wernisaże odbyły się 7 października 2013 r. o godzinie 20:00 równocześnie w Warszawie (Kino Atlantic) i w Opolu (Uniwersytet Opolski). Wieczór w Warszawie poprowadziła Agata Passent i Magda Umer, a w Opolu Jerzy Satanowski i Jarosław Wasik (Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu). Pomysłodawcą akcji był Artur Wolski (Entropia Słowa), a współorganizatorami: Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu , Kino Atlantic w Warszawie oraz Entropia Słowa.

Przedstawiamy kilka zdjęć warszawskiego 77x Osiecka. Autorem fotogalerii jest pan Jan Juchniewicz:

Wielką niespodzianką dla fanów Twórczości Agnieszki Osieckiej było jej upamiętnienie przez google.pl
Z radością prezentujemy obrazek, który przywitał wszystkich odwiedzających wyszukiwarkę internetową w dniu 9 października: