79 minut kręcimy z Osiecką

79 minut kręcimy z Osiecką

„FILMOWA AGNIESZKA”, czyli 79 minut kręcimy z Osiecką z okazji 79 Urodzin Poetki.


21 października 2015 r. godz. 14.00,  Kino Atlantic w Warszawie 


Agnieszka Osiecka – mniej znana jako reżyserka i scenarzystka filmów – etiud i autorka recenzji filmowych zawartych w zbiorze "FILMIDŁA. Gawędy o filmach" wyd. Prószyński i S-ka oraz odtwórczyni epizodycznych ról – zasługuje na specjalne przypomnienie. Po ukończeniu studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim Agnieszka podjęła studia w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jednak została poetką i pisarką, uprawiającą liczne gatunki twórczości literackiej. Film nigdy nie zniknął z jej zainteresowań. 

Scenariusz spotkania urodzinowego:

  • pokaz wybranych etiud filmowych: "CZARNE I BIAŁE", "SŁOŃ", "SOLO NA KONTRABASIE", "ZWIERZĘTA FUTERKOWE", "PLAKAT Z DREWNA" – 27 min.
  • rozmowa o filmowych zainteresowaniach, dokonaniach i wrażliwości Agnieszki Tomasz RaczekAgata Passent oraz Artur Wolski. Fragmenty recenzji   A. Osieckiej ze zbioru "Filmidła" – przeczyta Kamilla Baar-Kochańska – 35 min.
  • występ szkolnego Teatru N.O.R.A. w repertuarze poezji Agnieszki Osieckiej – 17 min.
  • tort urodzinowy

Uczestników spotkania zachęcamy do przysłania emailem na adres: 79osiecka@edu.um.warszawa.pl kilkuzdaniowej (do 15 zdań), oryginalnej recenzji z dowolnego obejrzanego filmu. Najciekawsze 3 recenzje zostaną odczytane i nagrodzone podczas spotkania.

Formularz zgłoszenia na spotkanie i w konkursie dostępne TUTAJ

filmowo