7 marca 2012 w Cyfrowym Archiwum Agnieszki Osieckiej

7 marca 2012 w Cyfrowym Archiwum Agnieszki Osieckiej

7 marca 2012 r. przypada 15. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej. Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej powstała w roku 2002 i od początku swojej działalności, stara się utrwalać pamięć o Poetce poprzez organizowanie koncertów, wydawanie twórczości i prowadzenie Cyfrowego Archiwum Agnieszki Osieckiej. W związku z przypadającą w tym roku rocznicą postanowiliśmy opublikować na stronie archiwum „perły” z pozostawionego przez Poetkę zbioru. Są to materiały warsztatowe tytułów takich książek jak: „Rozmowy w tańcu”, „Na początku był negatyw” czy prawdziwy „biały kruk” – wydanie introligatorskie „Szpetnych czterdziestoletnich”. Materiał o tyle bogaty i cenny, że zawiera fotografie i też fragmenty zapisków, które ostatecznie nie weszły do książki. Prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Agnieszki Osieckiej!

Również 7 marca opublikujemy cały zbiór utworów poetyckich, znanych i nieznanych. Kilkudziesięciostronicowe teczki przepełnione poezją pierwszy raz ujrzą światło dzienne. Są to materiały, które nie są częścią żadnego cyklu poetyckiego i uporządkowane są w układzie alfabetycznym.

Aby wprowadzić Państwa także w osobisty świat młodej Agnieszki Osieckiej, już dzisiaj opublikowaliśmy komplet dzienników i pamiętników, których wydanie w formie książkowej jest dopiero przygotowywane.

Mamy nadzieję, że publikacje te przybliżą Państwu osobę Agnieszki Osieckiej i jej warsztat.

Archiwum powstało dzięki wsparciu instytucji:
• Narodowy Instytut Audiowizualny,
• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
• Coca-Cola Poland,
• Epson Polska,
• Hewlett-Packard,
• Kompleksowe Systemy Informacyjne.

Serdecznie zapraszamy!

Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej
www.archiwumagnieszkiosieckiej.pl
www.okularnicy.org.pl
"Pamiętajmy o Osieckiej"
1% podatku – KRS 00000 900 93