Adrianna Gruszka „Przyjdę do siebie” (2.12)

Adrianna Gruszka „Przyjdę do siebie” (2.12)

Z końcem roku twórczość Agnieszki Osieckiej powraca do „Kalinowego serca”. Tym razem powodem jest prapremiera recitalu Adrianny Gruszki „Przyjdę do siebie”. Adrianna Gruszka to aktorka teatralna i filmowa. W 2000 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi. Na kilka lat zniknęła z estrady- zajęła się wychowywaniem dwóch synów. Teraz wraca na scenę. Adrianna zaśpiewa kilkanaście piosenek znanych i mniej znanych, a także zaprezentuje kilka ostatnich wierszy poetki. „ Na wesoło”, „Komu weselne dzieci”, „Gaj”, „Ludzkie gadanie”, „Dookoła noc się stała”, „Gorzko mi” to tylko niektóre z nich. Towarzyszyć jej będą znakomici muzycy jazzowi: basista Andrzej Zielak i pianista Rafał Stępień, który zaaranżował wszystkie utwory.

Oryginalna uroda, hipnotyzujący głos, wrażliwość, muzykalność i konfesyjne interpretacje utworów to atuty Adrianny, które sprawiają, że słucha się jej z zainteresowaniem.
Pomysłodawcą i reżyserem tego muzycznego spektaklu jest Zbigniew Dzięgiel. Oprócz wymienionych już artystów zaprosił do współpracy Agnieszkę Tazbir- malarkę, autorkę obrazów, które będą prezentowane w postaci slajdów. Każdemu z utworów przypisany jest oddzielny obraz, dzięki czemu oprawa wizualna jest nie tylko ozdobnikiem, ale oddzielną, acz komplementarną opowieścią, którą możemy śledzić równocześnie z rozwojem dramaturgii aktorskiej i muzycznej. Agnieszka Tazbir zadbała również o kostiumy Adrianny.
Producentem spektaklu jest Hubert Durlik.

„Kalinowe Serce”, 2.12.2016, godz. 19:30-22.00
ul. Krasińskiego 25, Warszawa – Żoliborz
Bilety w cenie 30 zł
rezerwacje: tel. 887 333 383