Agnieszka Osiecka. Kobiety mojego życia – CD

Agnieszka Osiecka. Kobiety mojego życia – CD

2 grudnia 2013 roku nakładem Wydawnictwa Polskiego Radia S.A. ukazał się dwupłytowy album z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. "Kobiety mojego życia". Jest on wyrazem gorących uczuć, jakimi Poetka darzyła wykonawców swoich utworów, którym była wdzięczna nawet za jedną czy dwie interpretacje.

Koncert jest materiałem nagranym podczas szczególnego koncertu: 8 września 1993 roku w radiowym studiu przy ul. Myśliwieckiej, wtedy jeszcze nie nazwanym Jej imieniem, Agnieszka Osiecka jedyny raz poprowadziła koncert z ulubionymi wykonawcami swoich ulubionych piosenek. Właśnie wtedy wymyśliła tytuł: "Kobiety mojego życia". Dlaczego kobiety? Bo chociaż pisała i dla mężczyzn, to jej piosenki miały kobiecą duszę.


Prawie w każdej piosence napisanej przez Poetkę pojawia się też jakiś element Jej biografii, pisała: "U mnie ogromnie jest blisko od serca do papieru. Kiedy jako prawie dorosła już kobieta zaczęłam pisać wiersze-piosenki, nie byłam w stanie stworzyć czegoś w rodzaju fikcji czy półfikcji. Każdy z tych tekstów był leciutko tylko zaszyfrowanym listem czy zwierzeniem, czy wręcz ankietą osobistą."

Album składa się z dwóch płyt:

Na płycie drugiej (CD2 – Agnieszka Osiecka. Kobiety mojego życia) dziewięć z piętnastu utworów śpiewają Artystki wybrane przez samą Autorkę, (wcześniej ukazały się na legendarnym i już od dawna niedostępnym albumie "Pięć oceanów"). Na płycie znalazły się piosenki, które zaśpiewały m. in. Barbara Dziekan, Krystyna Janda, Ewa Błaszczyk, Magda Umer, Anna Szałapak, Maryla Rodowicz. Kolejne artystki zapowiada sama Agnieszka Osiecka.
Pierwsza płyta (CD1 – Agnieszka Osiecka. Kobiety jej życia) stanowi uzupełnienie o Jej ulubione Artystki, których we wspomnianym koncercie zabrakło.

Wydawnictwo związane jest z wprowadzeniem do obiegu monet z wizerunkiem Agnieszki Osieckiej.