Agnieszka Osiecka – Zabawy poufne

Agnieszka Osiecka – Zabawy poufne

12 kwietnia w serii z twórczością Agnieszki Osieckiej, której wydawcą jest Prószyński Media Sp. z o.o., ukazała się kolejna książka zatytułowana "Zabawy poufne”.  Jest to zbiór filuternych, napisanych z niezwykłą lekkością, felietonów traktujących o relacjach damsko-męskich.  Miniaturowe historie miłosne pod piórem Agnieszki Osieckiej skrzą się nie tylko od dowcipu, ale też pełne są przewrotnej ironii i przekornej czułości. Sercowe przypadłości swoich bohaterów autorka opisuje na tle złotych lat PRL-u, przez wielu wciąż darzonych sentymentem.

"Choć epoka, którą z kronikarską dokładnością uwieczniła autorka, minęła i nie ma już Peweksów, a walerianę zastąpił prozac, zaś marząc o wakacjach, marzymy bardziej o Seszelach niż Pilawkach, to problemy rodzinno–łóżkowe pozostają bez zmian. Dalej rywalizujemy z teściową, męczymy się z maminsynkami, a panowie stają się coraz mniej rycerscy. Dziś jednak felietony te zyskały nowy kontekst. Księgarnie zalane są poradnikową literaturą quasipsychologiczną. Teksty te zaś drwią nie tylko z tego typu hochsztaplerskich porad, ale i z psychoterapii jako takiej."
Agata Passent

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 978-83-7839-107-4
Data wydania: 12.04.2012
Format: 17 cm x 24,1 cm
Liczba stron: 208
Cena detaliczna: 39,00 zł

 

W najbliższych dniach książka pojawi się w Sklepie Okularników, a już dzisiaj można kupić jej "wersję kieszonkową" w kolorowej okładce. Zapraszamy: /web/pl/116_sklep/118_ksiazki