Anna Serafińska – specjalna edycja Gadu Gadu

Anna Serafińska – specjalna edycja Gadu Gadu

7 marca 2012r. przypada 15. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej – autorki ponad 2.000 piosenek, poetki, a także dziennikarki i reżyserki. Dla uczczenia jej pamięci, już 28 lutego 2012r., ukaże się Edycja Specjalna płyty Anny Serafińskiej "GADU GADU" z repertuarem Agnieszki Osieckiej.

Całkowicie wyprzedany pierwszy nakład albumu i nieustanne zainteresowanie twórczością Agnieszki Osieckiej sprawiają, że premiera Edycji Specjalnej płyty "GADU GADU" jest niezwykle interesującą propozycją wydawniczą. Wydawnictwo obejmować będzie materiał zawarty na albumie oryginalnym – między innymi utwory takie jak "Zielono mi", "Piosenka o okularnikach", "Sing Sing". Na płycie znajdą się również dwa premierowe nagrania Anny Serafińskiej do tekstów Agnieszki Osieckiej, będą to: "Uciekaj moje serce" oraz "Kobiety, których nie ma" – oba po raz pierwszy z towarzyszeniem zespołu Groove Machine.

Anna Serafińska jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów. W 2004 zdobyła I nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na prestiżowym, międzynarodowym konkursie dla wokalistów jazzowych w ramach Montreux Jazz Festival, w lipcu 2006 zdobyła tytuł Lady Summertime (Grand Prix i Nagrodę Publiczności) podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych w Hammenlinie (Finlandia). Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94. Wiosną 2000. roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999. W swym dorobku Anna Serafińska ma cztery solowe płyty:  album “NIEOBECNI” nagrany do tekstów Jonasza Kofty z muzyką Janusza Strobla i Zbigniewa Jaremko (1997 Polygram Polska), “MELODIES” (1999 Sony Music Polska), "CIEPŁO ZIMNO” (2004 Polskie Radio/Zair), do tekstów m.in. Piotra Sokołowskiego i Filipa Łobodzińskiego oraz płytę „GADU GADU” do tekstów Agnieszki Osieckiej (2006 EMI Music Poland).

Na Edycji Specjalnej płyty „GADU GADU” w dwóch premierowych utworach usłyszymy zespół Groove Machine, z którym wokalistka  współpracuje na co dzień. Skład zespołu:  Anna Serafińska (vocal), Rafał Stępień (keyboards), Michał Barański (bass guitar), Cezary Konrad (drums), Andrzej Gondek (guitar), Anna Karamon i Ola Nowak (backing vocals).

Premiera płyty "GADU GADU" – 28 lutego 2012r.