Anna Smołowik „Nowa Energia w piosence”

Anna Smołowik „Nowa Energia w piosence”

„Nowa Energia w piosence” to koncerty laureatów Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z lat ubiegłych, organizowane przez Fundację „Okularnicy”. W tym roku Anna Smołowik (laureatka X edycji Konkursu) zaprezentuje premierowo swój recital „Obsesje”. Zapraszamy ma Novą Scenę Teatru ROMA 22.09.2014 r., godz. 20.00

Będzie o Obsesjach. Tych podpatrzonych, śmiesznych, bolesnych i tych, bez których żyć się nie da i nie chce. Będzie o miłościach, tęsknotach, pragnieniach, presji, żądzy, pędzie… Niekoniecznie zawsze poważnie.

„Zagramy kilka piosenek, które od dawna mi w duszy grają oraz te, które niedawno nabrały nowego znaczenia. – mówi Anna Smołowik – Wspólnie z kierownikiem muzycznym Hadrianem Filipem Tabęckim zanurzamy się m.in w teksty Agnieszki Osieckiej, Kazika, Wandy Warskiej. Przede wszystkim jednak zaprezentujemy nowe piosenki, napisane specjalnie dla tego projektu przez moją ulubioną dramatopisarkę Julię Holewińską.”

Annie Smołowik towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Hadriana Filipa Tabęckiego w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary), Piotr Domagalski (kontrabas, bas), Piotr Maślanka (perkusja). 

Anna Smołowik to urodzona w Iłży radomianka. Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Za rolę Lubow Raniewskiej w „Wiśniowym sadzie”- spektaklu dyplomowym, otrzymała wyróżnienie na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2007 roku została laureatką czterech nagród w X konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”, w tym: II nagrody, Nagrody Publiczności i Nagrody Dziennikarzy, Nagrody Publiczności w 'Leśniczówce Pranie’. Zdobywczyni Feliksa warszawskiego za najlepszy debiut za rolę w spektaklu „Kompleks Portnoya” Teatru Konsekwentnego oraz Nagrody Jury, nagrody Dziennikarzy na 46 Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Kontrapunkt” w Szczecinie. Otrzymała II nagrodę na 9 Ogólnopolskim Przeglądzie Mondramu za rolę Stepheni Moles. 
W 2013 roku zdobyła Główną Nagrodę na 53. Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu za rolę Katarzyny Ernshow w „Wichrowych wzgórzach” w reż. Kuby Kowalskiego Teatru Studio. Za tę samą rolę była nominowana do Feliksa Warszawskiego. W Teatrze Telewizji debiutowała w „Powidokach” Macieja Wojtyszki. 
Freelancer zawodowy. Współpracuje z Teatrem Konsekwentnym – Warsawy, Teatrem Studio, Och! Teatrem, Teatrem Ateneum, Teatrem Powszechnym, Teatrem Dramatycznym. Od początku istnienia współtworzyła kabaret „Pożar w Burdelu”. 
Uwielbia trudne wyzwania aktorskie, Ryana Goslinga, Kingę Preis, francuskie kino… Kocha podróże, zwierzęta i swoich przyjaciół, do których ma ogromne szczęście.

„Obsesje” Anna Smołowik z zespołem

22 września 2014 r., godz. 20.00

Nova Scena, Teatr Muzyczny ROMA 
Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 (wejście od ul. Św. Barbary 12)

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Sponsorem Koncertu jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A.  

 

Fot. Honorata Karapuda