Anna Sroka-Hryń w Warszawie – 22.02.2013

Anna Sroka-Hryń w Warszawie – 22.02.2013

22 lutego 2013 roku w "Po Prostu Art Bistro" wystąpi Anna Sroka-Hryń w koncercie pt. "Vintage" , na który złożą się piosenki przedwojenne w aranżacjach Urszuli Borkowskiej. Anna Sroka to laureatka III nagrody 6. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej".

Artystka zaprasza na koncert, który jest: "wędrówką w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów jak Marian Hemar, Julian Tuwim i kompozytorów; Jerzy Petersburski, Henryk Wars i niezapomnianych pieśniarzy; Hanka Ordonówna, Adam Astor. Odważnie sięgamy po te utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączymy style szukając nowego brzmienia.
VINTAGE nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Cechą charakterystyczną tego stylu jest łączenie przeciwieństw. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30. z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego patchworku wyłoniło się zupełnie nowe brzmienie. W koncercie nie zabraknie ówczesnych szlagierów w nowym "garniturze", jak i mniej znanych utworów, które dzięki wyjątkowym i odważnym aranżacjom Urszuli Borkowskiej zyskują nowe brzmienie."

Skład zespołu muzycznego:
Urszula Borkowska – aranżacje, fortepian i instrumenty programowane
Konrad Kubicki – kontrabas
Marcin Świderski – flet, saksofony, cajon

22 lutego 2013, godz. 20.00
Po Prostu Art Bistro – Warszawa, ul. Czerniowiecka 9