BIdol: Bestecka i Parczyńska w Warszawie – 27.04.2012

BIdol: Bestecka i Parczyńska w Warszawie – 27.04.2012

27.04.2012 r. odbędzie się kolejny koncert w cyklu "BIdol – Najzdolniejsi Wokaliści Młodego Pokolenia". Na zaproszenie Jerzego Satanowskiego i Joanny Lewandowskiej – Zbudniewek wystąpią dwie młode wokalistki: Monika Parczyńska i Monika Bestecka. Na scenie wystąpi również Joanna Lewandowska – Zbudniewek.

 

27.04.2012, godz. 19:00
Służewski Dom Kultury – Warszawa, ul. Puławska 255
Wstęp wolny!

 

Monika Bestecka zaśpiewała w finale 14. "Pamiętajmy o Osieckiej". W 2011 była również laureatką III miejsca w konkursie Kalinowe Noce Kalinowe Dni im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie i II miejsca w warszawskim Konkursie im. Jeremiego Przybory. Aktorka polskich scen muzycznych, wokalistka a także plastyk. Absolwentka Państwowego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Uniwersytetu Śląskiego na wydziale artystycznym. Od 3 lat związana z Novą Sceną Teatru Muzycznego Roma. W tej chwili pracuje nad rolą do spektaklu "Sweeney Todd" (Teatr Rozrywki w Chorzowie).
W piątkowym koncercie zaśpiewa klasyki polskiej piosenki, m.in. utwory Agnieszki Osieckiej.

Monika Parczyńska to autorka tekstów i muzyki, bard w sukience. Początek jej drogi artystycznej to okres szkoły podstawowej, kiedy to rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie, gdzie w 2009 roku uzyskała dyplom w klasie gitary dr Jakuba Niedoborka. Piosenką autorską zajmuje się od czasów licealnych. Aktualnie jest studentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Jest laureatką m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej i Sztuk Różnych "Wrzosowisko" w Kędzierzynie-Koźlu, oraz Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających poezję "Łaźnia" w Radomiu.