BIdol, czyli Najzdolniejsi Wokaliści Młodego Pokolenia – 20.01.2012

BIdol, czyli Najzdolniejsi Wokaliści Młodego Pokolenia – 20.01.2012

20 stycznia 2012 r. godz. 20:00 odbędzie się pierwszy koncert w cyklu "BIdol – Najzdolniejsi Wokaliści Młodego Pokolenia"! Na zaproszenie Jerzego Satanowskiego i Joanny Lewandowskiej – Zbudniewek zaśpiewa sześcioro laureatów konkursów i festiwali piosenki artystycznej. Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

 

Dlaczego "BIdol"? Skojarzenie z nazwą pewnego programu rozrywkowego nie jest oczywiście przypadkowe – śmieje się Lewandowska. – Tytuł dla naszego cyklu spotkań wymyślił Jurek Satanowski, ale pomysł przyszedł mi do głowy jakiś czas temu, gdy stałam za kulisami Studenckiego Festiwalu Piosenki. Zostałam zaproszona do udziału w Koncercie Gwiazd. Ale przed nim śpiewali młodzi ludzie, laureaci konkursu. I uderzyło mnie, jak wiele mają do zaoferowania publiczności. Czasem więcej niż my, te tak zwane "Gwiazdy". Jednak nie mając jeszcze "wyrobionego nazwiska", są bez szans na promocję w telewizji czy w komercyjnych stacjach radiowych. Są młodzi, bezkompromisowi, nie chcą śpiewać prostych, łatwych melodyjek, chcą uprawiać prawdziwą sztukę, stąd pomysł, by dać im szansę, żeby mogli zaprezentować się publiczności.

W ramach projektu organizowanego przez Służewski Dom Kultury odbędzie się 6 koncertów. W pierwszym wystąpią: Barbara Gąsiennica – Giewont, Agata Grześkiewicz, Joanna Oleś, Agata Rożankowska, Piotr Tłustochowicz oraz Patrycja Zisch. W programie pierwszego "BIdolowego" spotkania znajdą się piosenki: Agnieszki Osieckiej, Jerzego Satanowskiego, Edith Piaf, a także własne kompozycje młodych artystów.

20.01.2012, godz. 20:00
Służewski Dom Kultury – Warszawa, ul. Puławska 25
Wstęp wolny!