Dorota Osińska w Lipnie – 14.09.2013

Dorota Osińska w Lipnie – 14.09.2013

Stowarzyszenie "Nuta i Pióro" zaprasza na koncert Doroty Osińskiej pt. "Kamyk Zielony" – piosenki z tekstami Magdy Czapińskiej, który odbędzie się 14 września (sobota) o godz. 18:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie (ul. Traugutta 1). Koncert jest uzupełnieniem 3. Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki, która główna część odbyła się w marcu br.
Koordynatorem koncertu jest Michał Gromada – michalgromada@op.pl Fundacja Okularnicy z podziwem patrzy na dokonania młodych organizatorów Stowarzyszenia "Nuta i Pióro" i wspiera ich duchowo – patronatem.

14 września 2013, godz. 18.00
Liceum Ogólnokształcące – Lipno, ul. Traugutta 1
www.poecipiosenki.plDorota Osińska – wybitna polska piosenkarka. Występowała na wielu prestiżowych scenach muzycznych i teatralnych w Polsce a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem "Idę". Jest laureatką wielu ważnych konkursów piosenki m.in. Debiutów na Festiwalu w Opolu w 2000 r., konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W 2010 r. wydała drugi solowy album pod tytułem "Kamyk zielony" z piosenkami Magdy Czapińskiej, Z tej okazji został przygotowany nowy spektakl Teatru Rampa (z którym artystka jest zawodowo związana) pod tym samym tytułem. Jest finalistką II edycji muzycznego show TVP2 "The Voice of Poland", w którym podbiła serca widzów m.in. pamiętnym wykonaniem piosenki "Calling you".

Magda Czapińska – wybitna poetka, autorka tekstów piosenek. Zadebiutowała w 1977 roku wierszem "Wsiąść do pociągu". Piosenka do tego tekstu zdobyła I nagrodę na Festiwalu w Opolu w 1978 r. W 1980 roku za piosenkę "Święty spokój" autorka zdobyła tam II nagrodę. Jej teksty charakteryzują się pełną prostoty filozofią i głębią. Piosenki Magdy Czapińskiej (napisała ich kilkaset) usłyszeć można w wykonaniu takich artystów, jak m.in.: Magda Umer, Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Edyta Geppert, Robert Janowski, Anna Maria Jopek, Alicja Majewska, Ryszard Rynkowski, a także Kabaretu Olgi Lipińskiej. Jej najsłynniejsze teksty to m.in. "Ale jestem", "Być kobietą", "Pogoda ducha", "W moim magicznym domu", "Zamiast", "Nasz codzienny psalm".