Dziennik marchewkowy – Miasto i ogród

Dziennik marchewkowy – Miasto i ogród

"Dziennik marchewkowy" to wkład Fundacji w projekt "Miasto i ogród", który rusza w Warszawie 24 maja 2014. Organizatorem projektu jest marka BMWi.

"Miasto i ogród" to zielona przestrzeń upraw roślin w centrum miasta oraz miejsce warsztatów uczących, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem. W otwartym dla wszystkich ogrodzie przy ul. Żelaznej 51/53 (dawna Fabryka Norblina, gdzie odbywa się BioBazar) od 24 maja do początku października będzie można zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła w specjalnych mobilnych ogródkach, odżywić i chronić rośliny w naturalny sposób,  zadbać o bioróżnorodność hodowli i obecność zapylających owadów. A wszystko to ze wsparciem i doradztwem profesjonalnego ogrodnika oraz wykorzystaniem dostępnych na miejscu narzędzi, nasion i sadzonek.

"Dziennik marchewkowy" to notatnik, w którym odwiedzający Miasto i ogród zapisywać będą mogli swoje doświadczenia z uprawy roślin i refleksje związane z życiem bliżej natury w centrum stolicy.

Dziennik wstępem opatrzyła Agata Passent – Prezes Fundacji Okularnicy, a na kartkach notatnika znalazły się wiersze Agnieszki Osieckiej.

Więcej informacji na stronie projektu "Miasto i ogród".