Festiwal / Konkurs

FESTIWAL „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

W ramach Festiwalu Fundacja Okularnicy starała się prezentować polskie piosenki autorstwa mistrzów gatunku, dokonania Laureatów minionych edycji Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej“, wracać do brzmień klasycznych jak i dać szansę wykonawcom awangardowym. Formuła festiwalu była otwarta na różnorodne gatunki muzyczne i formy ekspresji.

Festiwal skierowany był do publiczności tzw. Okularników czyli publiczności wymagającej (w każdym wieku). Staraliśmy się prezentować piosenkę z pięknym tekstem, promować też wykonawców i muzyków, którzy jeszcze nie są gwiazdami z pierwszych stron kolorowych pism i wyrafinowane brzmienia.

Wraz z przejęciem organizacji 21. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, od 2018 r. Festiwal odbywa się dzięki staraniom  Teatru Nowego w Poznaniu. Szczegóły na temat planowanych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej Teatru – www.teatrnowy.pl 

 

 

KONKURS „PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ”

Konkurs wokalny na interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej odbywa się nieprzerwanie od 1997 r. Zaistniał dzięki staraniom przyjaciół Poetki, a od 2002 r. organizowany był przez Fundację Okularnicy. W 2018 r. po raz pierwszy 21. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” przygotowany zostanie przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Rosnące zainteresowanie młodych wokalistów i publiczności sprawiło, że dziś Konkurs to wydarzenie artystyczne goszczące w największych salach teatralnych, transmitowane na antenie radiowej i cieszące się renomą wśród muzyków, aktorów i miłośników piosenki.