Tablica na domu Poetki w Warszawie

"To był maj, pachniała Saska Kępa" – te słowa z "Małgośki" znalazły się na tablicy pamiątkowej ku czci Agnieszki Osieckiej. I tę "Małgośkę" zaśpiewała przejmująco a capella Maryla Rodowicz. Tablica odsłonięta została na domu nr 25 przy ulicy Dąbrowieckiej, na Saskiej Kępie w Warszawie, gdzie Poetka mieszkała i tworzyła przez większość swojego życia. Na uroczystość przybyły setki miłośników twórczości, współpracowników i przyjaciół Agnieszki Osieckiej (1936 – 1997), m.in. kompozytorzy Katarzyna Gaertner ("Małgośka"), Maciej Małecki ("Apetyt na czereśnie"), Jerzy Satanowski , ("To nasze ostatnie bolero"). Teatr STS reprezentowali Jarosław Abramow ("Okularnicy") i Ryszard Pracz. Kabaret Pod Egidą – Jan Pietrzak ("Czy te oczy mogą kłamać?) i Ryszard Marek Groński.

Z Frankfurtu przyjechał Jacek Mikuła ("Dama być"), z Galicji przybyła i Piwnicę Pod Baranami reprezentowała Anna Szałapak. Wszystkich powitała i honory domu pełniła córka Poetki – Agata Passent, założycielka Fundacji "Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej. To z inicjatywy Fundacji doszło do majowej uroczystości.

Tablica została ufundowana przez Urząd Dzielnicowy Praga Południe oraz Ministerstwo Kultury.

8 czerwca 2003 roku w Teatrze na Woli w Warszawie rozpocznie się VI doroczny konkurs na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej. "Wszyscy jesteśmy dziećmi Agnieszki Osieckiej" – powiedział wiceminister Kultury, Maciej Klimczak, odsłaniając tablicę.