Gwiazdy Koncertu Galowego

Gwiazdy Koncertu Galowego

"Archipelag Sław" to koncert piosenek Adama Sławińskiego wyreżyserowany przez Jerzego Jana Połońskiego. Piosenki w aranżacjach Jakuba Lubowicza zaśpiewają młodzi artyści polskiej sceny muzycznej – dwie finalistki Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej": Iwona Loranc, Anna Sroka oraz Kuba Badach. Wierzymy, że nie trzeba ich przedstawiać, ale warto przybliżyć ich sylwetki i dokonania:

Iwona Loranc
Jedna z ciekawszych interpretatorek piosenki artystycznej w Polsce. Jest laureatką licznych nagród, między innymi Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, OFPA w Rybniku, czy Studenckim Festiwalu Piosenki. Współpracowała z teatrami w Bielsku-Białej, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, biorąc udział w muzycznych spektaklach.
Jej repertuar obejmuje między innymi twórczość Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Jonasza Kofty, czy Bułata Okudżawy, a jej interpretacje przynoszą tym utworom nową jakość i głębię.
Dyskografia:
2002 – "TRICOLOR"
2005 – "ZNAKI NA NIEBIE"
2007 – "LORANC ŚPIEWA JAKUBCZAK"
Obecnie pracuje nad nowymi projektami, między innymi nad interpretacjami tekstów Bolesława Leśmiana.




Anna Sroka-Hryń
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2000).
Współzałożycielka Studia Teatralnego Koło. Zagrała m.in. w spektaklach  Igora Gorzkowskiego: "Rosyjski Dramat". "Strona zakwitających  dziewcząt", "Miłość do trzech pomarańczy", "Absolutnie off show",  "Taksówka", "Starucha" wg tekstów Daniła Charmsa( Teatr Ochoty). Za kreację aktorską w spektaklu "Taksówka" otrzymała w 2006 roku nagrodę  im. Jana Świderskiego Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen  Polskich w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.  Laureatka Nagrody Artystycznej "Złota Maska" Marszałka Województwa Śląskiego Janusza Moszyńskiego w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę  w spektaklu "Rent" Jonathana Larsona w reżyserii Ingmara Villqista  (2006). Pierwsze kroki stawiała na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej  w Rzeszowie wcielając się w rolę Edith Piaf. Była związana przez wiele lat z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Koncertuje z własnymi recitalami, m.in. z recitalem piosenek Edith Piaf,  Ewy Demarczyk, Billie Holiday z towarzyszeniem wybitego kompozytora i  pianisty Włodzimierza Nahornego. Laureatka VI edycji konkursu  "Pamiętajmy o Osieckiej", finalistka PPA we Wrocławiu (2003), lauretka prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury 2013 w kategorii najlepsza śpiewaczka za rolę wokalno – aktorską w spektaklu ,,Edith i Marlen”.  Współpracuje z Grupą Montownia, Teatrami: Polonia, Roma, Ochoty, Mazowieckim Teatrem Muzycznym. W swoim dorobku ma  kilkadziesiąt ról dubbingowych, serialowych i filmowych.




Kuba Badach
Wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Wyróżniony nagrodą Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii: Wokalista Roku w Polsce. Jako dwunastolatek, w 1988 nagrał pierwszą solową płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych.
Współpracował m. in. z takimi artystami jak: Kayah, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Mieczysław Szcześniak, Katarzyna Gaertner, Robert Janson. Trasy koncertowe i nagrania studyjne z Ewą Bem zaowocowały wspólną płytą „Mówie tak, myślę nie" gdzie Kuba wystąpił w roli kompozytora, aranżera i producenta. Płyta otrzymała w 2001 roku nagrodę Fryderyka w kategorii: Płyta roku – pop. Aktualnie Kuba współtworzy dwa zespoły: The Globetrotters i Poluzjanci. W roku 2009 wokalista wydał album solowy "Tribute to Andrzej Zaucha".