III Przegląd Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie – relacja i zdjęcia

III Przegląd Twórczości Poetów Piosenki w Lipnie – relacja i zdjęcia

Na początku marca pod patronatem Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej w Lipnie grupa młodych ludzi zorganizowała już III edycję Przeglądu Twórczości Poetów Piosenki. Wydarzenie skupia się na "piosenkach z tekstem" dlatego bliskie jest Fundacji. Poniżej relacja z wydarzenia w kilku zdaniach i kilku zdjęciach przesłanych przez Organizatorów:

W dniach 9 i 10 marca 2013 roku w Kinie Nawojka w Lipnie odbył się III Przegląd Twórczości Poetów Piosenki organizowany przez Stowarzyszenie "Nuta i Pióro". Pierwszego dnia zaprezentowali się początkujący autorzy tekstów: Marek Bejnar, Dariusz Gulcz, Miłosz Zawadzki w koncercie "Debiuty 2013", po czym publiczność mogła zobaczyć spektakl Teatru Bene Nati pt. "Lustra czasu" oparty na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej "Zabiłam ptaka w locie" w reżyserii Wandy Mróz. Drugiego dnia legenda polskiej piosenki Magda Umer podbiła serca publiczności, kiedy podczas koncertu wykonała najsłynniejsze piosenki ze swojego repertuaru. Po koncercie artystka podpisywała płyty i rozdawała autografy.
 
Przegląd jak najbardziej zalicza się do udanych. Sala została wypełniona po brzegi, publiczność była zachwycona. Impreza z każdym rokiem się rozwija. Dziękujemy osobom i instytucjom, które nam pomogły i nas wsparły.

Michał Gromada

Prezes Stowarzyszenia "Nuta i Pióro"