Jury 16. Konkursu

Jury 16. Konkursu

29 września, podczas koncertu finałowego 16. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia) występy uczestników oceni jury w składzie:

Maja Kleszcz
Wokalistka, muzyk, producentka muzyczna. Była członkini zespołu Kapela ze Wsi Warszawa. Wraz z Wojtkiem Krzakiem założycielka projektu incarNations. W 2008 roku wraz z Wojtkiem Krzakiem wyprodukowała oraz skomponowała czwarty studyjny album Kapeli ze Wsi Warszawa – „Infinity". Album nagrodzony nagrodą „Fryderyk" w kategorii album roku folk/muzyka świata. W marcu 2010 została laureatką wyróżnienia konkursu 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wraz z zespołem incarNations w 2010 roku wydała album „Radio Retro" (album roku tygodnika „Polityka") a następnie w 2012 album „Odeon" za który otrzymała nominację do nagrody „Fryderyk" w kategorii „wokalistka roku". Jest autorką muzyki teatralnej i filmowej oraz występuje w spektaklach Agaty Dudy-Gracz.

Ewa Kornecka

Kompozytorka, pianistka, pedagog, artystka kabaretowa, współtwórca i dyrektor muzyczny Kabaretu Loch Camelot. Skomponowała muzykę do ponad stu spektakli teatralnych i telewizyjnych oraz słuchowisk radiowych oraz ponad osiemset pieśni i piosenek do tekstów wielu poetów od starożytności do współczesności.
Laureatka nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki, nagrody za całokształt twórczości na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1986 r. oraz Grand Prix Kabaretonu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1994 r. Od 1991 r. współpracowała z telewizyjnym kabaretem Olgi Lipińskiej. Wykładowca Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie.

Wojciech Kępczyński
Absolwent warszawskiej PWST. Twórca przedstawień muzycznych w teatrach w całym kraju, m.in. „Huśtawka”, „The Fantastics”, „I Do, I Do”, „Me And My Girl”. W latach 1991–1998 dyrektor Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Twórca i dyrektor trzech edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Reżyser uznanych za sukces artystyczny i komercyjny musicali. Stypendysta United States Information Agency oraz The British Council. Od 1998 roku dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Bardiniego za „mistrzowskie prowadzenie teatru muzycznego”, przyznanej podczas 23. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2002) oraz Nagrody Prometeusza za „upór i konsekwencję w działalności artystycznej” (2003). W 2005 roku otrzymał nagrodę Arts & Business Awards za „mistrzowskie zarządzanie kulturą”, a dwa lata później Asa Empiku 2007 za stworzenie polskiego musicalu na światowym poziomie („Akademia Pana Kleksa”). W 2005 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz rozwoju kultury i za osiągnięcia w pracy organizatorskiej. Jest laureatem nagrody specjalnej Feliksa 2007 za spektakl „Akademia Pana Kleksa”. Po premierze „Upiora w operze” – w roku 2009 – odznaczony medalem Zasłużony dla kultury Gloria Artis. Laureat Róży Gali 2010 za reżyserię musicalu „Les Misérables”.

Wojciech Mann
Dziennikarz muzyczny – radiowy, telewizyjny i prasowy, prezenter, konferansjer. Popularyzator i miłośnik bluesa. Na stałe współpracujący z Programem 3 Polskiego Radia.
W 1999 roku w ankiecie Polityki „Koniec wieku" na najważniejsze osobowości telewizyjne wspólnie z Krzysztofem Materna zajął 1 miejsce. Laureat Super Wiktora 2004 oraz Wiktora w kategorii „Osobowość Telewizyjna" 2005 roku. W 2006 roku uhonorowany Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Ma doskonały, żartobliwy kontakt z publicznością.

Zbigniew Zamachowski
Aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje. Jeden z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Jest laureatem licznych nagród, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym oraz znajduje czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.