Jury Koncertu Finałowego 2008

Jury Koncertu Finałowego 2008

Iza Zając – wokalistka jazzowa, pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Już podczas studiów zdobywała wyróżnienia na festiwalach jazzowych: Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Warszawie oraz Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Występuje na koncertach i festiwalach, jak również w klubach jazzowych. Nagrywa dla Polskiego Radia i Telewizji. Prowadziła zajęcia w Szkole Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W Teatrze Muzycznym Roma gra główną rolę Grizabelli w musicallu Koty.

Emilia Goszczycka, licealistka, laureatka I Nagrody w Konkursie Pamiętajmy o Osieckiej w 2007 roku. Planuje studia na wydziale psychologii i marzy o karierze zawodowej piosenkarki. Występuje na lokalnych festiwalach i przeglądach piosenkarskich w Polsce.

Ewa Kruk absolwentka policealnego studium hotelarskiego związana od lat z Wytwórnią Biżuterii Artystycznej W.KRUK. W latach 1998 – 2002 Pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej Spółki. Od 2006 roku jest konsultantem Produkcji ds. nowych wzorów w firmie W.KRUK SA.

Henryk Miskiewicz, saksofonista i klarnecista, kompozytor, arażer, jeden z najwybitniejszych polskich twórców jazzowych. Pełne lityki i spiewności brzmienie jego saksofonu altowego poparte niezwykłym talentem improwizatorskim sprawiło, że muzyk należy do wąskiego grona artystów najchętniej zapraszanych do nagrań studyjnych i koncertów. Wspólpracował z wieloma liderami polskiego jazzu. Zasłynął ze znakomitych instrumentacji orkiestrowych jak też i opracowań utworow wokalnych. Dzieci poszły śladem ojca. Córka Dorota jest znaną wokalistką,  a syn Michał – utalentowanym perkusistą.

Piotr Machalica, znakomity aktor teatralny i filmowy, wykonawca piosenek.
Wywodzi się z aktorskiej rodziny. Jego ojcem był Henryk Machalica. W 1981 roku ukończył warszawską PWST. Na ekranie zadebiutował w 1979 roku. Obecnie gra w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Nagrodzony m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Śpiewa głównie piosenki Okudżawy i Brassensa.

Jan Wołek, malarz, poeta, pisarz, pieśniarz i karykaturzysta. Studiował filozofię. Dwukrotny zwycięzca Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie; wielokrotny uczestnik i laureat Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA. Napisał książkę pt. "Na wskutek niestrawności”.