Kapela Hanki Wójciak w Jazz Cafe

Kapela Hanki Wójciak w Jazz Cafe

Zapraszamy na koncert Laureatki Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" i naszej "Nowej energii w piosence" – Hanki Wójciak z Kapelą 

Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka, aktorka, góralka z Zakopanego. Wybrana przez Andrzeja Seweryna do roli Panny Młodej w słuchowisku Radia Kraków Wesele, w którym udział wzięli m.in. Anna Polony, Anna Dymna, Jerzy  Trela, Jerzy Nowak, Krzysztof Globisz. Odtwórczyni roli śpiewającej Babiej Góry w spektaklu Majki Kubackiej Nieudany Krewniak. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta „Znachorka” ukazała się w czerwcu 2014 roku, nakładem Radia Kraków.

W muzyce Kapeli można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości.

 

„Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (…) szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki – tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek.”

Wacław Krupiński, Dziennik Polski

 

„To poważna, dramatyczna propozycja tekstowo muzyczna, oparta w uczciwy sposób na góralszczyźnie, ale zupełnie inaczej, alternatywnie do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo.  Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach.” 

Muniek Staszczyk, T.Love 

 

14.02.2016 (niedziela) godz. 20.00, Jazz Cafe, 

Łomianki, ul. Warszawska 69

Kapela Hanki Wójciak w składzie:

Hanka Wójciak – wokal

Jacek Długosz – gitara

Mateusz Frankiewicz – kontrabas

Tomasz Pawlak – skrzypce, altówka

Andrzej Zagajewski – mandolina

Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne

Bilety 75 zł, rezerwacje: jazzcafe@jazzcafe.com.pl ; tel. 22 751 41 12 

 

kapela hanki wojciak