Katarzyna Groniec „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”

Katarzyna Groniec „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej”

Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Laureatka m. in. głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) oraz Grand Prix i Nagrody Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1997). W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała „Dyplom Mistrzostwa im Aleksandra Bardiniego” za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Karierę wokalną rozpoczęła rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). Grała w spektaklach muzycznych i tv, współpracując z wieloma świetnymi reżyserami, m. in. Krystyną Jandą, Wojciechem Kościelniakiem, Arturem Barcisiem, Januszem Józefowiczem, Laco Adamikiem i Jerzym Bielunasem.Na rynku płytowym Katarzyna Groniec zadebiutowała albumem „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, autor większości tekstów, muzyki i aranżacji. Artystka ma w dorobku utwory m. in. Asji Łamituginy, Wiktora Woroszylskiego, Konstantego I. Gałczyńskiego, Marka Grechuty, Edith Piaf, Leonarda Cohena, Jacquesa Brela…

W 2002 r. Katarzyna Groniec wydała płytę „Poste restante”, w 2004 roku dwupłytowy album „Emigrantka”, a w 2007 roku pierwszy autorski album „Przypadki”, który w wersji koncertowej został wydany w 2008 roku („Na żywo”), kolejne płyty to „Listy Julii” z 2009 roku z piosenkami Elvisa Costello, oraz autorski album „Pin-Up Princess” z 2011 roku. Najnowsza płyta „Wiszące ogrody” została wydana w marcu tego roku.

„ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” to tytuł koncertu – muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Będą to m. in. „Wielka woda”, „Kokaina”, „ZOO”, „Piosenka o życiu ptasim”, „Dzikuska”, „Ja nie chcę spać”, „Rodzi się ptak”.

Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja).

Premiera „ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej” odbędzie się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r., godz. 19.00.

www.katarzynagroniec.pl

www.facebook.com/katarzynagroniec

Sponsorem Koncertu Galowego jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A.   

fot. Marek Beczek