Koncert Galowy już 26 września!

Koncert Galowy już 26 września!

Koncert Galowy 19. Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” odbędzie się w poniedziałek 26 września o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym ROMA. O laury powalczą: Magdalena Antczak, Anna Dorna, Agnieszka Bielecka i Stephanie Jaskot, Ewa Lachowicz, Karolina Łopuch, Piotr Piksa, Joanna Płonka, Julia Trembecka, Joanna Ewa Zawłocka, zespoły: Quinteto el Tango i Hash Cookie. Akompaniować im będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Jakuba Lubowicza. Jury ogłosi swój werdykt w pierwszej części wieczoru, natomiast w drugiej części publiczność będzie miała okazja zobaczyć i usłyszeć niezwykłą premierę!

 

„Gonią wilki za owcami” w opracowaniu muzycznym Mateusza Pospieszalskiego to koncert inspirowany różnymi tradycjami – muzyki gór, klasycznej i popularnej. Premiera ta będzie ukłonem w stronę twórczości m. in. Katarzyny Gaertner, Adama Sławińskiego i Andrzeja Zielińskiego, którzy w swoich kompozycjach do słów Agnieszki Osieckiej w sposób bardzo subtelny czerpali z różnych kultur i gatunków muzycznych. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewają i zagrają pochodząca z Zakopanego skrzypaczka i wokalistka Katarzyna Lassak oraz gościnnie Sebastian Karpiel-Bułecka. W koncercie zagra również wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie – Atom String Quartet. To będzie żywiołowy, multiinstrumentalny i niepowtarzalny koncert!

Bilety już do nabycia na ebilet.pl

 

19. Festiwal i Konkurs „Pamiętajmy o Osieckiej” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad 19. Festiwalem i Konkursem „Pamiętajmy o Osieckiej” objęli Prezydent Miasta St. Warszawy Hanny Gronkiewicz -Waltz oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Koncert Galowy 19. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej” został objęty patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy