Koncert Katarzyny Warno (15.11)

Koncert Katarzyny Warno (15.11)

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert z cyklu „80. urodziny Osieckiej. Nowa energia w piosence”, którego gwiazdą będzie laureatka Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” Katarzyna Warno z zespołem wybitnych muzyków jazzowych. Artyści zaprezentują kompozycje Krzysztofa Komedy, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Włodzimierza Nahornego oraz Andrzeja Kurylewicza do słów Agnieszki Osieckiej.

W opisie koncertu, specjalnie przygotowanym przez Artystkę, dowiadujemy się, co kryje się za metaforycznym tytułem „Osiecka-Turbulencje”:

O Agnieszce Osieckiej napisano już chyba wszystko. Powstają kolejne biografie, prace magisterskie, doktoraty, ale żadne z tych opracowań nie jest tak wiernym zapisem akcji jej serca jak jej własne piosenki. Znajdziemy w nich wszystkie możliwe turbulencje nagłe przyspieszenia, rytmiczne bicie, zapaści, duże amplitudy nastrojów, miłości niepoliczone i policzone, chwile szczęścia, spokoju i niepokoju, zakręty i pozornie proste drogi, rozstania bez powrotów… Z punktu widzenia kardiologa, taki zestaw turbulencji zawarty w jednym sercu to przypadek absolutnie wyjątkowy i taka właśnie była Agnieszka… ale gdyby ten zapis podzielić na pojedyncze epizody to do każdego z nich można przypisać miliony pacjentów. Pacjentami są słuchacze, którzy w tekstach Osieckiej odnajdują echo własnego serca. Z punktu widzenia muzyka, taki zestaw turbulencji w jednym organizmie to nic innego jak jazzowa improwizacja, gdzie podstawą jest wspólny puls, który może pacjenta przeprowadzić przez nieoczekiwane stany emocjonalne. Jak zwykle bywa w przypadku tak skomplikowanych badań kardiologicznych, podstawą jest dobra interpretacja wyników i tą interpretacją podzielimy się z Państwem podczas koncertu.

Wystąpią:
Katarzyna Warno – śpiew
Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa,
Robert Murakowski – trąbka,
Miłosz Wośko – instrumenty klawiszowe
Grzegorz Poliszak – perkusja

 

15 listopada 2016 r., godz. 19:00
12 on 14 Jazz Club, ul. Noakowskiego 16

Koncert jest finansowany przez Urząd Miasta st. Warszawy.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod adresem rezerwacja@okularnicy.org.pl

okularnicy_plakat_net