Koncert Leny Piękniewskiej (10.11)

Koncert Leny Piękniewskiej (10.11)

To będzie już 5. koncert naszego cyklu, mającego na celu promowanie laureatów i finalistów Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” i jednocześnie przypominanie o 80. urodzinach Agnieszki Osieckiej, które postanowiliśmy świętować muzycznie cały rok. Tym razem gwiazdą koncertu będzie Lena Piękniewska, aktorka i wokalistka, która w 2006 r. wyśpiewała sobie wyróżnienie w Konkursie, a publiczności znana jest dzięki m. in płycie „Wyspa”, recitalowi „Kołysanki na wieczny sen”, koncertowi „Coś przyjdzie: miłość lub wojna” (utwory do wierszy Młodych Poetów z getta) i popularnemu kabaretowi „Pożar w burdelu”.

Podczas koncertu „80. urodziny Osieckiej. Nowa energia w piosence” Lena Piękniewska wykona kilka piosenek z tekstem Poetki oraz inne utwory ze swojego repertuaru. Towarzyszyć jej będą Andrzej Święs na kontrabasie i Jacek Kita na pianinie.

Koncert jest współfinansowany przez Urząd Miasta St. Warszawy i organizowany we współpracy z PROM Kultury na Saskiej Kępie. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

piekniewska-plakat