Koncert Galowy X Festiwalu: Damą być – spektakl niespodzianka

Koncert Galowy X Festiwalu: Damą być – spektakl niespodzianka

W tym roku Gala Okularników trwała ponad 3 godziny. Po emocjach związanych z Konkursem "Pamietajmy o Osieckiej" nadeszły emocje jeszcze większe, a to za sprawą koncertu "Damą być".

Reżyser Andrzej Strzelecki dostał trudne zadanie. Piosenki Jacka Mikuły z ostatniego tomu Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej, wszystkie znane ze znakomitych interpretacji Maryli Rodowicz, siedem fantastycznie zdolnych śpiewających aktorek, laureatek dotychczasowych konkursów i orkiestrę damską. I z tego należało zrobić super widowisko. I Andrzej Strzelecki to zrobił. Nie możemy konkurować z Marylą – stwierdził słusznie – bo Ona ciagle jest najlepsza, więc zróbmy inaczej, pokażmy jak te piosenki zaśpiewałyby gwiazdy światowych scen wszechczasów: Marlena Dietrich, Edith Piaf, Marylin Monroe, Dolly Parton i inne.

Jak powiedzial tak zrobił. Siedząc przy stoliku, który własnie opuściła Magda Umer komentował postacie i piosenki przezabawnym tekstem. Publiczność w Teatrze Na Woli co chwila wybuchała śmiechem i zrywała się do oklasków. Wspaniale dobrane kostiumy (dziękujemy Pani Tatianie Kwiatkowskiej), charakteryzacja i przede wszystkim kunszt aktorek, które znakomicie wcielały się w poszczególne postacie, stylowe opracowania poszczególnych utworów (chwała za to duetowi aranżerek: Agnieszce Lach i Agnieszce Szczepaniak oraz czuwającemu nad całością Markowi Stefankiewiczowi) i świetnie grające dziewczyny w liczbie ośmiu (!), to wszystko złożyło się na sukces spektaklu. Z pewnością będzie powtórzony, o czym nie zapomnimy poinformowac naszych czytelników. Fundacja Okularnicy koncert rejestrowała i wkrótce – miejmy nadzieję – ukaże się płyta DVD.

Nie zapominamy o sponsorach tego spektaklu: wsparło nas Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz firma W.KRUK.

Wymieńmy zatem nasze piękne młode gwiazdy, które wcielały się w te znane – historyczne postacie.

Poniżej galeria fotografii naszej niezastąpionej Kasi Warno, laureatki II Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej i utalentowanej artystki fotografika.