Konkurs / Historia / Edycja V

Konkurs / Historia / Edycja V

Koncert Finałowy V edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" odbył się w Studio Muzycznym PR im. Agnieszki Osieckiej w "Trójce" 21 września 2002 roku. Koncert Galowy – pod patronatem Pani Jolanty Kwaśniewskiej – 22 września w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Honorowymi Patronami V edycji Konkursu byli Minister Kultury i Prezydent m.st. Warszawy. Sponsorem konkursu był Bank Zachodni WBK  Patronem medialnym była Radiowa "Trójka". Nagrody ufundowali: Bank Zachodni WBK i miesięcznik TWÓJ STYL. Nagrodę rzeczową ufundował prezydent Warszawy.

Werdykt Jury

Jury V konkursu na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej w składzie: Jarosław Abramow-Newerly – przewodniczący, Urszula Dudziak, Magda Kumorek, Andre Hubner-Ochodlo, Adam Sławiński i Tadeusz Woźniak po wysłuchaniu w dniu 21 września 22 piosenek w wykonaniu 11 wykonawców postanowiło przyznać:

I nagrodę w wysokości 4.000 zł – Klementynie Umer
II nagrodę w wysokości 3.000 zł – Małgorzacie Wojciechowskiej
III nagrodę w wysokości 2.000 zł. – Katarzynie Kwiatkowskiej

oraz dwa równorzędne honorowe wyróżnienia: Joannie Lewandowskiej i Iwonie Loranc.

Jury stwierdza bardzo wysoki i wyrównany poziom wszystkich uczestników Konkursu i zwraca uwagę na ambitny wybór piosenek i różnorodny charakter.

Warszawa, 21.09.2002

Nagrody dodatkowe:

Nagrodę miesięcznika TWÓJ STYL w wysokości 2.000 zł otrzymała z rąk pani redaktor Aleksandry Szarłat – Joanna Lewandowska.

Redakcja miesięcznika obiecała z przyjaznym zainteresowaniem śledzić dalszą karierę Artystki.

Nagrody Banku Zachodniego WBK dyrektor Sławomir Górecki podzielił następująco: Iwona Loranc – czek na 2.000 zł
Ilona Ostrowska – występ z recitalem na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, którego to Przeglądu Bank Zachodni WBK jest także sponsorem.

Wyróżnienia za subtelną siłę interpretacji aktorskiej:
Anna Dereszowska oraz
Duet „Insekty

Nagrodę Prezydenta Warszawy Wojciech Kozak wręczył duetowi „Insekty” (przenośne odtwarzacze płyt kompaktowych) za niezwykłą oryginalność i nieoczekiwaną interpretację piosenek.

Galeria foto
(Fot. Katarzyna Warno)