Kuba Blokesz w Kalinowym Sercu – 14.02.!

Kuba Blokesz w Kalinowym Sercu – 14.02.!

Kuba Blokesz to Laureat 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” z dużym dorobkiem artystycznym, wielokrotnie nagradzany na największych festiwalach (SFP, OFPA, Spotkania Zamkowe). Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem przygarnięte spod innych piór. Nieustannie towarzyszy mu gitara.

Podczas koncertu w Kalinowym Sercu usłyszymy w jego wykonaniu piosenki Agnieszki Osieckiej z muzyką Seweryna Krajewskiego (m. in. „Kiedyś byłem stary”, „Wakacje w Amsterdamie”) oraz utwory z debiutanckiej płyty „Lwów. Szkice miejskie”. Na ten album składają się wiersze współczesnych ukraińskich poetów przełożonych premierowo na język polski z autorską muzyką. Wystąpią: Kuba Blokesz (śpiew, gitara), Dominika Kierpiec-Kontny (wiolonczela), Jasiek Kusek (piano) oraz gość specjalny Michał Szuba (gitarzysta flamenco).

Koncert w Kalinowym Sercu to pierwszy z cyklu koncertów „Nowa energia w piosence” przypominających twórczość Poetki z okazji jej 80. urodzin, które przypadają w październiku 2016r. Organizatorami są Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Miasto St. Warszawa. Gwiazdami tych koncertów będą Laureaci konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, śpiewający piosenki Osieckiej i własny, nierzadko premierowy, repertuar. Koncerty będą odbywały się w różnych lokalizacjach w Warszawie, wszystkie łączy wstęp wolny. Więcej szczegółów już wkrótce.

 

Kuba Blokesz,

Kalinowe Serce,

ul. Z. Krasińskiego 25

14 lutego 2016r., godz. 19.00

 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, rezerwacja mailowo: blokesz@okularnicy.org.pl

Zachęcamy do nabycia na miejscu Kalinowego Serduszka (10 zł), w którego cenie kawa / herbata. 

kuba blokesz

wspolfinansowane przez Miasto St. Warszawa