Listy na wyczerpanym papierze – spektakl

Listy na wyczerpanym papierze – spektakl

21 września 2013 roku na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie odbyła się premiera spektaklu pt. "Listy na wyczerpanym papierze". Spektakl oparty jest na książce pod tym samym tytułem, w której opublikowana została korespondencja Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Korespondencja Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory ukazała się w 2010 r. W opublikowanych listach, pochodzących z lat 1964-1966, trwał płomienny i otoczony tajemnicą romans dwójki artystów. Tom korespondencji rzuca światło na legendarny związek, malując jednocześnie obraz poetyckiej bohemy lat sześćdziesiątych. Ilustracją dla zmieniającej się temperatury uczuć bohaterów oraz realiów życia w PRL’u są znakomite, powstałe w tamtym czasie piosenki. W nowych aranżacjach usłyszymy między innymi "Nie zakocham się tej wiosny", "Na całej połaci śnieg", "Na całych jeziorach ty", "O, Jeremi", "S.O.S", "Pa, tato, pa", "Moja dziewuszka nie ma serduszka", "W kawiarence Sułtan".

"Listy na wyczerpanym papierze" przywracają scenie zapomnianą nieco formę epistolarną, która wielkim osobowościom pozwalała nierozerwalnie złączyć kunszt języka poetyckiego z osobistym wyznaniem. Przedstawienie muzyczne charakteryzuje szacunek do słowa, rzetelny warsztat aktorski oraz wokalny. Dzięki nim, poezja ożywa na scenie w najlepszym stylu.

Reżyserką spektaklu jest Lena Frankiewicz (ur. w 1979) – aktorka, wokalistka, reżyserka. Absolwentka Szkoły Muzycznej w Toruniu oraz Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Występowała na scenie Teatru Starego w Krakowie, Teatru Współczesnego we Wrocławiu oraz Teatru Studio w Warszawie. W stolicy debiutowała jako reżyserka teatru niezależnego spektaklami "60/90" oraz "Kto znajduje, źle szukał". Jej debiutem w teatrze repertuarowym była inscenizacja sztuki "Turyści" Magnusa Dahlströma, przygotowana w Teatrze Nowym w Poznaniu.
Występują:
Lidia Sadowa, Agnieszka Wilczyńska, Paweł Ciołkosz, Rafał Królikowski

Zespół muzyczny w składzie:
fortepian: Michał Tokaj/ Łukasz Obijalski
kontrabas: Wojciech Pulcyn/ Michał Jaros
perkusja: Sebastian Frankiewicz/ Tomasz Waldowski
saksofon: Radosław Nowicki/ Tomasz Grzegorski

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana (Scena Kameralna) – Warszawa, ul. Sewerynów
Najbliższe spektakle odbędą się w dniach:
17 grudnia 2013, wt., 19:30
4 stycznia 2014, sob., 19:30
5 stycznia 2014, niedz., 17:00
5 stycznia 2014, niedz., 19:30