„Lubię farbować wróble” Violetta Ozminkowski

„Lubię farbować wróble” Violetta Ozminkowski

Nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się 11.10.2016 książka „Lubię farbować wróble”, będąca kompilacją wywiadów z Agnieszką Osiecką, której dokonała dziennikarka Violetta Ozminkowski. Całość układa się we współczesną w formie, autentyczną i spójną wypowiedź Poetki, nazywanej królową ubierania codzienności w słowa.

Z opisu wydawcy:

To nie jest rozmowa o tym, kto kogo znał albo kto kogo kochał, a kto kochać nie chciał. To nie jest rozmowa o tym, kto z kim przeciwko komu. To nie jest rozmowa o tym, jak żyć i czego nie jeść.
To jest rozmowa o tym, że życia nie da się ułożyć w chronologiczną całość, bo czas wcale nie pędzi do przodu. Dlatego jedne okruchy codzienności zapadają nam w pamięci na zawsze, a inne giną bezpowrotnie. To jest rozmowa o tym, że życie jest czymś innym, niż myśleliśmy, że jest.”


Violetta Ozminkowski – dziennikarka „Gazety Wyborczej” i „Newsweeka”, współautorka książki o Marku Edelmanie „Pan doktor i Bóg”, autorka wywiadu rzeki z Grzegorzem Miecugowem „Szkiełko i oko”, autorka bestsellerowej biografii Michaliny Wisłockiej „Sztuka kochania gorszycielki”, na podstawie której został nakręcony film „Sztuka kochania”.

Serdecznie zapraszamy spotkanie autorskie wokół książki „Lubię farbować wróble” z udziałem Violetty Ozminkowski i Marty Passent, które poprowadzi Weronika Wawrzkowicz, dziennikarka radia Zet Chilli.
21 października 2016, godz. 18:00, Costa Coffee, ul. Francuska 12, Warszawa