Marcin Januszkiewicz, koncert „Osiecka po męsku”, 17.12

Marcin Januszkiewicz, koncert „Osiecka po męsku”, 17.12

Płyta nagrana podczas koncertu „Nowa Energia w piosence” w Studio im. Agnieszki Osieckiej jest już na rynku i można ją kupić na przykład TU. Teraz czas na koncerty promujące to świetne wydawnictwo. Recital Januszkiewicza to męskie spojrzenie na piosenki Agnieszki Osieckiej, nowe interpretacje wokalne i intrygująco świeże aranżacje muzyczne. W programie na przykład „Niech żyje bal”, „Diabły w deszczu” i „Na kulawej naszej barce” oraz pozostałe utwory z płyty.

Wykonawcy:
Marcin Januszkiewicz – śpiew
Jacek Kita – instrumenty klawiszowe
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne
Bartek Alber – gitara

17 grudnia, niedziela, godz. 18:00
PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23, bilety 20 zł 

Marcin Januszkiewicz – aktor, ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2010 r. Karierę rozpoczął na deskach teatru Collegium Nobilium. W latach 2010 – 2012 związany był z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie wystąpił m in. w spektaklach: „Moralność Pani Dulskiej” w reż. Agnieszki Glińskiej i „Hamlet” w reż. Macieja Englerta. Do niedawna można go było oglądać na scenie Teatru Studio w przedstawieniach: „Anna Karenina”, „Wiśniowy sad”, „Dwoje Rumunów mówiących po polsku”, „Wichrowe wzgórza” (za rolę Edgara Lintona otrzymał wyróżnienie aktorskie na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych).
W 2017 roku zagrał w jednym z najlepszych spektakli sezonu – „Dziecię Starego Miasta” w reż. Cezarego Studniaka w Teatrze WARSawy.

W 2017 r. otrzymał aż dwie nagrody podczas 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Grand Prix Złoty Tukan oraz Tukan Dziennikarzy. Zaśpiewał „Nim wstanie dzień” (Osiecka/Komeda) oraz „Pieśń Legionów Polskich”.