Marcin Januszkiewicz na Bemowie – 11.07.2013

Marcin Januszkiewicz na Bemowie – 11.07.2013

Pierwszy koncert z cyklu "Osiecka na Bemowie" już za nami. Na stronie internetowej Fundacji obejrzeć można zdjęcia z koncertu Stanisława Soyki, który zaśpiewał w amfiteatrze na Bemowie 4 lipca. Wydział Kultury Dzielnicy Bemowo oraz Fundacja Okularnicy zapraszają zatem na kolejny występ, który odbędzie się 11 lipca:

Marcin Januszkiewicz to laureat I nagrody 14. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" (2011). W tym roku wystąpił podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie pt. "Sing Sing – SuperDebiuty z Marylą!".

Na Bemowie młody artysta zaprezentuje recital pt. "Agnieszka Osiecka po męsku", na który składa się 12 utworów ze słowami Patronki Fundacji. Rozpoczyna go piosenka, którą Marcin podbił serca publiczności Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" – "Wybacz Mamasza" z muzyką Przemysława Gintrowskiego. Usłyszymy również inne znane przeboje Poetki: "Niech żyje bal", "Kołysanka dla okruszka", "A ja wolę moją mamę" i "Zielono mi".

Prowadzenie: Anna Popek

Skład zespołu:
Marcin Januszkiewicz – wokal, aranżacje
Mateusz Dębski – kierownik muzyczny, współaranżer, fortepian
Łukasz Czekała – skrzypce
Piotr Domagalski – kontrabas
Krzysztof Łochowicz – gitary
Kuba Kinsner – perkusja

Wszystkie koncerty "Osiecka na Bemowie" poprzedzone są występem Chóru Bemcanto, który jedną piosenką wprowadza publiczność w klimat twórczości Poetki.

11 lipca 2013, godz. 19.00
Amfiteatr w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa), Warszawa.
Wstęp wolny!