Marcin Januszkiewicz na Bemowie – 19 lipca 2012

Marcin Januszkiewicz na Bemowie – 19 lipca 2012

Zdjęcia z dwóch lipcowych koncertów cyklu "Osiecka na Bemowie" obejrzeć można na stronie Fundacji, a na profilu You Tube posłuchać utworów zaśpiewanych przez Ewę Bem w bemowskim amfiteatrze.

19 lipca odbędzie się ostatni w tym roku koncert, którego współorganizatorami są Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta St. Warszawy.

Marcin Januszkiewicz w premierowym recitalu pt. "Agnieszka Osiecka po męsku" zaśpiewa utwory Poetki, m.in.: "Męski protest song", "Oczy tej małej", "Wybacz mamasza". W recitalu znajdą się również piosenki innych autorów z muzyką Władysława Szpilmana oraz utwory autorskie młodego Artysty. Młodego artystę zapowie i koncert poprowadzi Agata Młynarska!
Skład zespołu:
Marcin Januszkiewicz – aranżacje
Mateusz Dębski – kierownik muzyczny, współaranżer, fortepian
Łukasz Borowiecki – kontrabas
Łukasz Czekała – skrzypce
Franciszek Przybylski – perkusja

Marcin Januszkiewicz ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010). Obecnie aktor stołecznego Teatru Współczesnego. Jest laureatem nagrody dziennikarzy "Tukan Dziennikarzy" na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2012); I nagrody na 16. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku (2012); I nagrody w 14. Konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" (2011) w tym: I nagrody publiczności w Leśniczówce Pranie oraz I nagrody  oraz nagrody publiczności w sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
W muzyce zakochany jest od dziecka, najchętniej połączyłby wszystkie gatunki muzyczne w jedno superharmoniczne brzmienie. Na scenie liczy się dla niego przestrzeń i odpowiednie proporcje.

 
Przed i po koncercie na stoisku Fundacji zakupić będzie można wydawnictwa z twórczością Agnieszki Osieckiej, a także otrzymać unikatowe pocztówki z nutką promującą tegoroczny Festiwal. Zapraszamy!
 
19 lipca 2012, godz. 19.00 – Marcin Januszkiewicz w recitalu pt. "Agnieszka Osiecka po męsku"
Amfiteatr w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa), Warszawa.
Wstęp wolny!