Maryla pracuje nad kolejną płytą Agnieszki

Maryla pracuje nad kolejną płytą Agnieszki

Agnieszka Osiecka
Fragmenty wywiadu z 
Marylą Rodowicz: 

(…)
=  Podobno wkrótce zaskoczy nas Pani nową płytą?
MR:  Następna będzie premierowa, z tekstami Agnieszki Osieckiej wygrzebanymi z mojej piwnicy. Muzykę piszą Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła i Kasia Gaertner.

=  Z Agnieszka Osiecką przyjaźniła się Pani przez lata.
MR:   Poznałyśmy się chwilę po moim debiucie. Znałyśmy się dobrze, spotykałyśmy prawie codziennie, bardzo często w Bristolu, na który mówiłyśmy biuro, i Agnieszka zwykle przynosiła ze sobą pełne teczki swoich wierszy. Bardzo dużo pisała i często dawała mi te teksty, mówiąc: „Mańka, a zobacz to, przeczytaj!”.
Była świetnym rzemieślnikiem. Pisała szybko i sprawnie, ale też bardzo poetycko. Miała piękne, trafne metafory i refleksje. To była wyjątkowa, niepowtarzalna osoba.

=  Nie boi się Pani, że ci, którzy nie wiedzą o waszej długoletniej przyjaźni, zarzucą Pani próbę załapania się na falę popularności piosenek Agnieszki Osieckiej, po Raz Dwa Trzy, Nosowskiej i Soyki?
MR:  Niczego się nie boję, a najmniej tego, co powiedzą, bo coś tam. Trzeba robić swoje, a nie kombinować, co ktoś powie. 
(…)

=    Nie ma dzisiaj drugiej Osieckiej?
MR:  Myślę, że Agnieszka akurat cudownie odnalazłaby się w dzisiejszych czasach. Bardzo się cieszę, że jej córka Agata tak dba o jej pamięć. Mam też satysfakcję, że moi słuchacze znają jej twórczość. Poza tym spora grupa odbiorców muzyki zwraca jednak uwagę na zawartość piosenki.
(…)

Fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez Jacka Nizinkiewicza, 
„Przegląd”, 8 II 2011