Najlepiej wspinałam się na drzewa

Najlepiej wspinałam się na drzewa

Agnieszka Osiecka Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Joanną Kaczmarek, laureatką I nagrody XIII konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Rozmowę przeprowadziła Teresa Drozda.

– Minęły prawie dwa tygodnie od finału XIII Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej". To poważna i prestiżowa impreza. Przesłuchania zaczynają się w maju, finał jest w październiku, więc długo trwają też emocje związane z konkursem. Oswoiłaś się już z tym, że wygrałaś?

– Zdecydowanie tak. Można powiedzieć, że w pewnym stopniu się oswoiłam z wygraną, ale w dalszym ciągu nie ogarniam tego, co się stało. Wielu ludzi gratuluje mi wygranej, a ja pomimo tego, że się cieszę, nie wiem jak się zachować. Raczej nie ma też we mnie euforii, bardziej pozostał żal, że moja przygoda z Festiwalem się zakończyła. To wyjątkowy konkurs, ponieważ główna jego część odbywa się w Sopocie w Teatrze Atelier, gdzie, jako uczestnicy konkursu, przebywaliśmy ze sobą 24 godziny na dobę. Bardzo się zżyliśmy. W tym momencie cały czas jesteśmy na telefonach, smsach i nie możemy się rozstać. Ten czas spotkań porusza mnie bardziej niż nagroda, którą otrzymałam.

– Nagroda jest jednak bardzo ważna, bo może skutkować zaproszeniami do poważnych koncertów lub do przygotowania recitalu z piosenkami Agnieszki Osieckiej…

– Byłoby miło, aczkolwiek nie jestem pewna, czy droga pofestiwalowa zawsze się tak układa… Na pewno jest to jednak ważny punkt w moim życiu zawodowym.

Cały wywiad dostępny jest na portalu strefapiosenki.pl