Nie jesteś sama i Kochankowie z ulicy Kamiennej – CD

Nie jesteś sama i Kochankowie z ulicy Kamiennej – CD

W maju 2013 na rynku ukazały się dwie ważne i piękne płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej:

"Nie jesteś sama" – wersja CD spektaklu, którego premiera miała miejsce 1 października 2012 r. w Teatrze Muzycznym Roma, w ramach koncertu galowego 15. Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". Producentem spektaklu jest Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej. Inicjatywa od tego czasu znana jest wszystkim, którzy śledzą stronę internetową i działania Fundacji, ale przypominamy, że w przedsięwzięciu udział wzięli: Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz i Artur Barciś (reżyser spektaklu). Kierownictwo muzyczne sprawował Wojciech Borkowski.
Spektakl co jakiś czas oglądać można na scenach teatrów i domów kultury w różnych zakątkach Polski. Najczęściej jednak wspaniałych interpretacji wybitnych aktorek można posłuchać w Teatrze Ateneum w Warszawie, a ostatnio również w domowym zaciszu dzięki płycie, która ukazała się nakładem Polskiego Radia S.A.


"Kochankowie z ulicy Kamiennej"
 – płyta z piosenkami Agnieszki Osieckiej z muzyką Wojciecha Solarza, z którego inicjatywy powstało wydawnictwo. To pięknie wydana płyta z bardzo rozbudowaną książeczką zawierającą teksty i zdjęcia Poetki. Piosenki powstawały do programów Studenckiego Teatru Satyryków STS działającego w Warszawie w latach 1954 – 1975 r. gdzie dwójka autorów studiująca na Wydziale Dziennikarstwa UW znalazła się po przejściu z założonej przez siebie Dziennikarskiej Spółdzielni Satyrycznej w 1955 roku.
Płyta otrzymała tytuł najbardziej znanej piosenki Wojciecha Solarza "Kochankowie z ulicy Kamiennej", którą po raz pierwszy w Teatrze STS w 1958 wykonała Elżbieta Czyżewska.


Opisy tych niezwykłych wydawnictw zamieściliśmy na stronie internetowej w Dyskografii z twórczością Agnieszki Osieckiej.