Nowa Energia w Piosence – Tomasz Steńczyk – 23.09.2013

Nowa Energia w Piosence – Tomasz Steńczyk – 23.09.2013

W ubiegłym roku występem Kapeli Hanki Wójciak rozpoczęliśmy cykl koncertów towarzyszących Festiwalowi "Pamiętajmy o Osieckiej" pod nazwą "Nowa energia w piosence", w którym jeden z laureatów wcześniejszych edycji Konkursu przypomni o sobie publiczności. Gościem 16. Konkursu i Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej" będzie Tomasz Steńczyk z zespołem, laureat III nagrody w 14. Konkursie.Tomasz Steńczyk swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat jako gitarzysta i wokalista lokalnego zespołu bluesowego, był także liderem powstałej pod koniec 2005 grupy „Mechaniczna Pomarańcza”. Jest laureatem najważniejszych  festiwali piosenki w Polsce, m.in. w 2010 – I miejsca 37. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, I miejsca i nagrody Prezydenta Krakowa na „Grechuta Festival Kraków 2010”, w 2011 – Grand Prix 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, I nagrody 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w roku 2011 roku otrzymał III nagrodę w 14. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”.

Od 2011 roku współpracuje ze znakomitym autorem tekstów – Sławomirem Wolskim, znanym m.in. ze współpracy z Renatą Przemyk i Mariuszem Lubomskim. Owocem tej współpracy jest płyta CD pt. „Myślibitwa”, której premiera miała miejsce w lutym 2013 roku. Jest to płyta autorstwa dwóch dojrzałych, dopełniających się wzajemnie artystów – teksty Sławomira Wolskiego przenoszą nas w świat współczesnej refleksji o życiu, miłości, zagubieniu, spójna muzyka Steńczyka, oscylująca między rockową i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla słowa piosenek. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje – wszystko to czyni "Myślibitwę" jedną z najciekawszych produkcji muzycznych kręgu piosenki literackiej ostatnich lat. Na płycie "Myślibitwa" żadne słowo i żadna nuta nie są zbędne. Z pewnością zainteresuje ona wszystkich, którzy gustują w niebanalnych tekstach i dobrej muzyce.

W trakcie koncertu nie zabraknie piosenek z debiutanckiego wydawnictwa, ale zabrzmią również piosenki Agnieszki Osieckiej, którymi młody artysta wyśpiewał sobie III nagrodę podczas 14. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Młodego artystę zapowie Piotr Baron.


23 września 2013, godz. 19.00
NovaScena, Teatr Muzyczny ROMA
Warszawa, ul. Nowogrodzka 49 (wejście od ul. Św. Barbary 12)

Bilety dostępne będą w kasie Teatru na początku września.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorem cyklu koncertów "Nowa Energia w piosence" jest PGE Polska Grupa Energetyczna.