Nowa płyta Katarzyny Łopaty

Nowa płyta Katarzyny Łopaty

Katarzyna Łopata prezentuje swoją najnowszą płytę pt. "Osiecką". Singiel promujący wydawnicwo jest już dostępny na YouTube

Płyta ukaże się na rynku 12 czerwca 2015 r. Fundacja Okularnicy objęła ją swoim patronatem honorowym.

O projekcie:

Agnieszka Osiecka wciąż młoda. Zapomnijcie na chwilę o balu i jej wielkich przebojach. Sięgając po mało znane teksty odkrywamy Osiecką, która intryguje, ciekawi i w często ironiczny sposób zmaga się z samotnością. Tak jak każdy z nas. Tylko piękniejszymi słowami.

Projekt „Osiecką” zrodził się kilka lat temu w jednej z studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Nie zrobili tego tak od razu – wybrali teksty mało znane. Szukali czegoś, czego jeszcze nie było wychodząc z założenia, że Osiecką wprawdzie śpiewa wielu, ale wciąż to samo. Cięgle słyszymy utwory, które zostały zinterpretowane i wykonane po kilka razy, przez wielu artystów. Dlatego też powstały aranżacje nowe, świeże i współczesne, jednak nawiązujące wciąż do klasyki jaką jest sama Osiecka.

Dzięki współpracy Katarzyny Łopaty i Wojciecha Klona powstała muzyka, którą trudno zaszufladkować w konkretnym gatunku. Różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie przyjaciele, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowo świeży. Ciepły wokal Kasi nadaje mu także pewną dozę kobiecej subtelności.

Projekt został zrealizowany dzięki stypendium Prezydenta Miasta Lublin oraz otrzymał honorowy patronat Narodowego Centrum Kultury.

Więcej na www.katarzyna-lopata.pl

zespol z Katarzyna Lopata