Nowa płyta Magdy Umer – Wciąż się na coś czeka

Nowa płyta Magdy Umer – Wciąż się na coś czeka

30 listopada 2012 nakładem wydawnictwa MTJ ukazała się kolejna płyta Magdy Umer pt. "Wciąż się na coś czeka".

W notce prasowej wydawcy przeczytać można:
Magda Umer to niewątpliwie królowa rodzimej piosenki literackiej. Swoją dwunastą już płytę, wydaną w dwa lata po niezwykle ciepło przyjętym albumie "Noce i sny", artystka nagrała z udziałem Pawła Stankiewicza, Bartłomieja Krauza, Macieja Szczycińskiego i  Wojciecha Borkowskiego, który jak poprzednio opracował aranżację nagrań.
 
Oprócz nowych, poruszających interpretacji takich klasyków jak "Słynny niebieski prochowiec" Cohena czy "Zmierzch" Przybory i Wasowskiego,  na płycie znalazły się nowe piosenki z tekstami napisanymi przez Magdę Czapińską, Andrzeja Poniedzielskiego i Magdę Umer… specjalnie z myślą o tym wydawnictwie. Finał płyty czyli utwory "Na całej połaci śnieg" (zaśpiewany z Wojciechem Mannem) oraz "Płachta nieba" (nagrana z Jackiem Kleyffem i Jerzym "Słomą" Słomińskim) to zapowiedź kolejnego planowanego przez Artystkę wydawnictwa – płyty z duetami.

Tym razem Magda Umer sięgnęła tylko po jedną piosenkę swojej Przyjaciółki, a naszej Patronki – Agnieszki Osieckiej ("Pogoda na szczęście"). Jednak zawsze będziemy polecali wydawnictwa wspaniałej, wrażliwej Artystki jaką jest Magda Umer.