Odznaczenia Prezydenta: Pałłasz i Konieczny

Odznaczenia Prezydenta: Pałłasz i Konieczny

W dniu 11 listopada 2012 podczas uroczystości z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu, znalazło się wśród nich dwóch kompozytorów współpracujących z Agnieszką Osiecką:

 
Edward Pałłasz został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

Zygmunt Konieczny został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

Edward Pałłasz jest kompozytorem piosenek takich jak: Herbaciane nonsensy, Kochałam raz łajdaczka, Nie ma kwiatów dla Marianny i wielu innych, które znaleźć można w II tomie Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej – "Piosenki z STS i nie tylko".

Zygmunt Konieczny skomponował muzykę do znanych piosenek śpiewanych m.in. przez Magdę Umer i krakowskich artystów, w tym m.in. Grajmy Panu, Mazeltow, Oczy tej małej, Ucisz serce, Żywa woda i wielu innych, które znaleźć można w VII tomie Wielkiego Śpiewnika Agnieszki Osieckiej.