Pamięta… My o Osieckiej na Bemowie – 12.07.2012

Pamięta… My o Osieckiej na Bemowie – 12.07.2012

Pierwszy z cyklu koncertów "Osiecka na Bemowie" już za nami. Na stronie internetowej Fundacji są migawki z koncertu Ewy Bem, która 5 lipca zaśpiewała w amfiteatrze na Bemowie.
Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Urząd Dzielnicy Bemowo Miasta St. Warszawy zapraszają zatem na kolejny koncert, który odbędzie się już 12 lipca.

"Pamięta… My o Osieckiej" to kameralny spektakl, złożony z fragmentów książek i kilkunastu piosenek Agnieszki Osieckiej. Wykonają go laureaci publiczności Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w latach 2001 – 2002: Margita Ślizowska  i Marcin Kołaczkowski. W programie znalazły się znane i nieznane piosenki Agnieszki Osieckiej tworząc całość o miłości i potrzebie kochania, przyjaźni, pragnieniu szczęścia i rozterkach egzystencjalnych, wynikających z trudu codziennego bytowania. Program jest ich autorską i czysto subiektywną wizją legendarnej Poetki. Swoich kolegów z wcześniejszych edycji Konkursu zapowie Katarzyna Zielińska – finalistka Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" z 2003 roku.

 

Przed i po koncercie na stoisku Fundacji zakupić będzie można wydawnictwa z twórczością Agnieszki Osieckiej, a także otrzymać unikatowe pocztówki z nutką promującą tegoroczny Festiwal.
Zapraszamy!

 

12 lipca 2012, godz. 19.00
Koncert „Pamięta… My o Osieckiej” , występują: Margita Ślizowska i Marcin Kołaczkowski
Amfiteatr w Parku Górczewska (wjazd od ul. Raginisa), Warszawa.
Wstęp wolny!


Ostatni z cyklu koncertów "Osiecka na Bemowie":
19 lipca – Marcin Januszkiewicz w koncercie "Agnieszka Osiecka po męsku"