Poznajmy bliżej tegorocznych uczestników…
Do II etapu 17. Konkursu "Pamiętajmy o Osicekiej" Jury zakwalifikowało w tym roku 10 osób. Czekają ich jeszcze warsztaty wokalne oraz cykl jesiennych koncertów finałowych. Okazją, by usłyszeć ich już w sierpniu będą koncerty w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie w dniach 4-11 sierpnia 2014 r. oraz koncert w Ostródzie 11 sierpnia 2014 r. Poniżej zamieszczamy krótkie notki laureatów o sobie oraz ich zdjęcia.
Śpiewa piosenki. Napisane przez siebie, a czasem przygarnięte spod innych piór. Przygrywa sobie na gitarze. Zdobywał nagrody na największych festiwalach w całym kraju (krakowski SFP, olsztyńskie Spotkania Zamkowe, rybnicka OFPA). Występował u boku znakomitych artystów. Można go usłyszeć na płycie "Wywar z przywar – piosenki Andrzeja Poniedzielskiego" (wyd. MTJ 2012). Pracuje nad debiutanckim albumem pt. "Poezja Miasta Lwów"- programem poetyckim złożonym z wierszy współczesnych ukraińskich poetów przełożonych premierowo na język polski z autorską muzyką.
Marta Chyczewska
W listopadzie skończy 26 lat. Urodziła się i mieszka w Warszawie. W 2012 roku ukończyła wydział aktorski Akademii Teatralnej, po czym wyjechała do Paryża na roczny staż w Conservatoire National Supérieur d’Art Dramatique. Współpracowała z teatrami: Polskim i Ateneum w Warszawie. Obecnie gra gościnnie w dwóch spektaklach w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie.
Ewa Jakubowicz
Ma 24 lata. Pochodzi z Osiecznicy na Dolnym Śląsku, ale od czterech lat mieszka w Warszawie, gdzie kończy Akademię Teatralną. Kocha podróże autostopem bez szczegółowego planowania trasy, teatr używający mocnych środków wyrazu, a ostatnio ogromną przyjemność sprawia jej gotowanie dla małej i dużej grupy osób.
Piotr Kosewski
Dla wielu znany także jako Reżi. Pochodzi z Mazur, jednak od wielu lat związany jest z Trójmiastem. Ukończył musical w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie próbuje połączyć studia na kolejnym kierunku z pracą w Teatrze na Plaży, gdzie realizuje "muzykały" Przybory i Wasowskiego. Do swoich największych sukcesów festiwalowych zalicza Grand Prix i I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie oraz II miejsce w Konkursie na Interpretację Piosenek Wojciecha Młynarskiego.
Katarzyna Lassak
18- letnia góralka z Zakopanego. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Obecnie licealistka i uczennica PSM II st. w klasie skrzypiec i fortepianu. Wielopokoleniowe tradycje rodzinnego muzykowania kontynuuje grając na skrzypcach, instrumentach ludowych i śpiewając po góralsku. Pasjonuje ją poezja śpiewana, jazz, muzyka ludowa i klasyczna. Pisze własne teksty i kompozycje, które gra i śpiewa. W wieku 14 lat zaczęła koncertować z Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną. Bierze czynny udział w licznych projektach artystycznych i życiu kulturalnym Podhala („Jazz Camping – Kalatówki”, „Opera góralska poświęcona św. Janowi Pawłowi II”). Jest laureatką wielu konkursów literackich, plastycznych i muzycznych (m.in. „Konkurs Talentów – Perseusz 2014”, „Wspólne muzykowanie”, „Konkurs Piosenki Amerykańskiej”, „POSA Music Show”, „Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich”).
Irena Melcer
Jestem studentką 4. już roku Akademii Teatralnej w Warszawie. W tym roku zdobyłam Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pochodzę z Gdyni, tak więc jestem związana emocjonalnie z Trójmiastem. Jestem niecierpliwa, roztargniona, wymagająca wobec siebie i świata i uwielbiam marzyć. Chciałabym potrafić czarować, bo sama uwielbiam być oczarowywana i jak kiedyś przeczytałam u Virginii Woolf "Iluzje są najcenniejszymi i najniezbędniejszymi ze wszystkich rzeczy, a osoby które je stwarzają należą do największych dobroczyńców świata", a ja chciałabym być takim dobroczyńcą i chyba też trochę dlatego wiąże swoją przyszłość z aktorstwem i sztuką.
Martyna Sojka
Urodziła się i wychowała w Gliwicach. Obecnie jest studentką II roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie – specjalność Rytmika. Pochodzi z muzycznej rodziny. Sama o sobie mówi ironicznie, że bywa "śpiewarką". Dzieci, które uczy w przedszkolu mówią o niej "Pani nutka". Wraz z grupą teatralną "GTM Junior" miała okazję grać na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego. Przedstawiła kilka autorskich projektów jazzowych. Jest na etapie poszukiwania własnego języka muzycznego, którego do tej pory jeszcze nie znalazła …
Mateusz Weber
Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2013). Pochodzi z Konina. Współpracował z warszawskimi teatrami Powszechnym im. Zygmunta Hübnera (MP4 w reż. Mariusza Benoit), Współczesnym (Gran Operita wg scenariusza i w reż. Marcina Przybylskiego) oraz IMKA (Harce młodzieży polskiej Tomasza Śpiewaka w reż. Remigiusza Brzyka). Finalista 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Obecnie aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie.
Agata Zakrzewska
Jestem studentką I roku Muzykologii UW i absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia im. G. Bacewicz w Warszawie w klasie wokalu rozrywkowego. Muzyka jest moją największą pasją. Śpiewanie, gra na fortepianie, komponowanie, słuchanie i analizowanie poezji śpiewanej, muzyki klasycznej, rockowej, jazzowej oraz alternatywnej. Do swoich osiągnięć zaliczam oczywiście dojście do finału konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", III miejsce i Nagrodę Publiczności w Konkursie Interpretacji Piosenek Wojciecha Młynarskiego (2013r.) oraz Nagrodę ZASP-u za piosenkę J. Kofty do wiersza "Dobry sen" z własną muzyką na Festiwalu "Moja Wolności" (2013r.). Uwielbiam śpiewać piosenki z mądrym, pięknym tekstem, a do takich zaliczam właśnie m. in. teksty A. Osieckiej, W. Młynarskiego i J. Kofty. Miałam szczęście i przyjemność występować z K. Cugowskim, M. Rodowicz, S. Soyką oraz wielokrotnie z A. Majewską i W. Korczem, którego twórczość kompozytorską szczególnie sobie cenię.
Dorota Zygadło
Rocznik 1993. Pochodzę z Wrocławia, a aktualnie mieszkam w Katowicach. Studiuję wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego i romanistykę tłumaczeniową na Uniwersytecie Śląskim. Od kilku dobrych lat marzę o wycieczce do Nowego Orleanu. Hurtowo oglądam francuskie filmy i usiłuję je tłumaczyć. Muzycznie jestem rozdarta między jazzem, piosenką literacką i piosenką francuską. Z osiągnięć artystycznych mogę wymienić nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2012) czy na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca bicie" w Bydgoszczy (2013)."