„Przyjdę do siebie” Joanny Kaczmarek

„Przyjdę do siebie” Joanny Kaczmarek

Autorski projekt Joanny Kaczmarek "Przyjdę do siebie" to pierwsze muzyczne dziecko wrocławskiej wokalistki, skrzypaczki, aktorki, pedagożki i kompozytorki. Joanna jest laureatką m.in.Festiwalu OFPA w Rybniku,”Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a debiutowała na deskach TM ROMA w Warszawie w musicalu „Piotruś Pan” w reż.J.Józefowicza.

Program trudny jest do zaszufladkowania. Joanna Kaczmarek zdecydowanie podąża swoją własną drogą, nie przejmując się stylistycznymi ZABOBONAMI (…albo RAMAMI). Także jako skrzypaczka poszukuje nowych kontekstów i zastosowań dla klasycznego instrumentu, który w jej utworach czasem lirycznie i słodko dopełnia muzyczny krajobraz, a czasem dysonansem "wchodzi jej w głos".

W projekcie znajdziemy zarówno utwory nowoczesne, rytmiczne, zabarwione elektroniką, jak i delikatne, niemal ascetyczne brzmienia. 

Kompozycje  powstawały do tekstów pisanych i darowanych na przestrzeni lat przez Karolinę Słyk oraz Darię "Tamwim" Ujejską. Wyjątkiem jest utwór tytułowy, skomponowany do mało znanego, niezwykle osobistego i  poruszającego tekstu Agnieszki Osieckiej. Od tego utworu zresztą wszystko się zaczęło. Autorski program dopełniają piosenki ulubionych i podziwianych polskich twórców m.in.Grechuty, Osieckiej, Przybory, odczytane i opracowane na nowo.

O czym śpiewa Joanna Kaczmarek? Wiadomo, o miłości. A przede wszystkim o jej wielu czasem bolesnych, czasem lekkich i jasnych odcieniach. O miłości jako długiej drodze przez niepewność, bliskość, dumę, pokorę, pojednania, rozstania, powroty i wspomnienia. O pełnym nadziei poszukiwaniu miłości jako upragnionego bezpiecznego miejsca. O niemającej końca drodze do siebie.

WYSTĘPUJĄ:

Joanna Kaczmarek – skrzypce/śpiew/pozostałe instrumenty

Dominik Mąkosa – fortepian/rhodes

Grzegorz Piasecki – kontrabas/gitara basowa

Wojciech Buliński – perkusja