Rozmowa z Martą Ledwoń (fragment)

Rozmowa z Martą Ledwoń (fragment)

Z Martą Ledwoń, laureatką Przeglądu Piosenki Aktorkiej we Wrocławiu, konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" i III Przeglądu Piosenki Poetyckiej im. Piotra Skrzyneckiego rozmawia Teresa Drozda (strefapiosenki.pl) – fragment wywiadu:

A jak było z Konkursem "Pamiętajmy o Osieckiej"?

– Było fantastycznie… forma tego Konkursu, czyli tygodniowe warsztaty w Sopocie, kiedy mieliśmy możliwość śpiewania wybranych przez siebie piosenek dwa razy dziennie w dziewięciu koncertach, to wartościowe przeżycie. Cieszę się też z werdyktu jury. Wygrał mój typ czyli Marcin Januszkiewicz, a drugi mój typ czyli Tomasz Steńczyk, był na trzecim miejscu. Sama znalazłam się pomiędzy chłopakami, z drugą lokatą.

– To doświadczenie nie przekonało Pani do tego, aby pójść wyłącznie w stronę śpiewania?

– Przyjmuję od życia to, co ono przynosi. Jeżeli będę miała śpiewać, to będę to robiła.

– A jaka muzyka Panią fascynuje? Kto Panią inspiruje?

– Słucham bardzo różnej muzyki, ale słucham być może mniej niż powinnam. Teraz lekkości w śpiewaniu uczę się od Frederki Stahl. Natrafiłam na tę panią przez przypadek i uczę się z jej wykonań lekkości, ponieważ przez moją barwę głosu zawsze walczyłam, z tym że wszystko jest ciężkie i toporne. Taki styl pokutuje we mnie jeszcze sprzed czasów nauki emisji głosu, kiedy buczałam zupełnie nie używając rezonansu. Zachwycają mnie poszukiwania Björk, z klasyków Aretha Franklin.

Cały wywiad przeczytać można w serwisie strefapiosenki.pl