Śpiewanki Osieckowe 12 czerwca!

Śpiewanki Osieckowe 12 czerwca!

Dla odmiany to w czerwcu, a nie w maju odbędą się tegoroczne Śpiewanki Osieckowe!!

Rozśpiewanym miłośnikom dobrej muzyki dotrzymają towarzystwa laureaci konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” – Magdalena Smalara, Aneta Todorczuk-Perchuć, Arkadiusz Brykalski oraz Zawada Band.

W poszukiwaniach szlagieru uczestnikom pomoże przygotowany specjalnie na tę okazję śpiewnik oraz telebim wyświetlający teksty piosenek takich jak „Małgośka”, „Niech żyje bal” czy „Oczy tej małej”. Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają amatorów i zawodowców, wokalistów i zespoły. Wspólne śpiewanie najbardziej znanych utworów Agnieszki Osieckiej jest skierowane do wszystkich, którzy czują się metaforycznymi Okularnikami i Szpetnymi Czterdziestoletnimi.

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum współpracujący z Fundacją przy projekcie „Śpiewanki Osieckowe”, swoją działalnością stara się przełamywać negatywne stereotypy o Warszawie. Dla Instytutu Warszawa to przede wszystkim jej dawni i obecni mieszkańcy, którzy nadawali i nadają niepowtarzalny klimat temu miastu. Dlatego też Instytut podjął współpracę z Fundacją „Okularnicy”. Agnieszka Osiecka to postać, która dzięki swej działalności jest nierozerwalnie związana z historią Warszawy, a co za tym idzie, z działalnością Instytutu Stefana Starzyńskiego. 

 

Śpiewanki Osieckowe

12 czerwca, godz. 20:00,

Muszla Koncertowa w Parku Skaryszewskim im. I. J. Paderewskiego!